Proč máte špatnou pleť?

Pokud o svou pleť denně pečujete, a stále se objevují nedostatky a přibývají další vrásky, může za to většinou nedostatek spánku a přemíra stresu. Kvalitní spánek pokožku regeneruje. Podle lékařských průzkumů stárne pokožka nespavců až dvakrát rychleji než těm, kteří pravidelně spí 7–8 hodin denně.

Spánek to vše zhojí

Pokud máte dlouhodobý spánkový deficit, přidáváte si hned několik let navíc. Málo kvalitního spánku se na obličeji projeví doslova okamžitě.

Tmavé kruhy pod očima a povislá a mdlá pokožka jsou způsobeny špatnou regenerací kožních buněk, sníženou produkcí kolagenu, neschopností detoxikace pleti a také nedostatečným uvolněním mimických svalů. Hůř se pak kůže nejen regeneruje, ale i hojí. Spálení od slunce, drobné oděrky, to všechno pak má tendenci nechávat na vaší pleti stopy.

Stres strůjcem akné

Také emoce a stres mají na kvalitu pleti, a vlastně i zdraví organismu velký vliv. Co se týče problémů s pletí, jako dobrý příklad poslouží akné. Když je organismus vystaven tlaku, začne uvolňovat řadu tzv. stresových hormonů, především kortizol. Ten vedle svých jiných aktivit navyšuje produkci kožního mazu, a pak už je to jen otázka času, kdy se objeví pupínky a akné.

K posílení imunity

Žádné doplňky stravy vás samozřejmě stresu samy o sobě nezbaví, v kombinaci s vyváženou stravou a přiměřeně aktivním životním stylem ale mohou odolnost organismu vůči mentální zátěži posílit. Důležité je v kritickém období zvýšit příjem hořčíku a vápníku.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden