Proč můj vnuk dostal tak hloupý dárek?

Dcera a zeť všechno Matyášovi dovolí! Z vnuka se stává rozmazlený a nesnesitelný kluk. Vidím, jak pomalu přerůstá rodičům přes hlavu.

Náš Maty si pejska strašně přál a prosil, kudy chodil. Mluvili jsme o tom s ním několik dnů, nejen já jako babička, ale také dcera se zetěm. Já byla zásadně proti. Rodiče Matyášovi totiž neuměli říct NE!

Nakonec je samozřejmě přesvědčil a k letošním Vánocům mu koupili štěňátko. Je roztomilé a živé, pořád pobíhá a něco okusuje. Problém je v tom, že Matyho přestal po pár dnech zajímat. Skoro si s ním nehraje.

Když jsem se ho ptala proč, tak prý že ho píchají Lumpíkovy zoubky a pořád ho kouše. Vysvětlovala jsem mu, že je to ještě štěně a že mu nechce ublížit, ale jenom tak trochu zlobí.  Ale nepomohlo to.

Upletli bič!

A tak nakonec s pejskem chodím na procházky já. Všichni jsou totiž hrozně zaneprázdění! Myslím si, že bychom měli vnuka k plnění slíbených povinností donutit, mladí se ale bojí, že ho tím traumatizujeme, že se pak bude psů bát. J

á jsem ochotná se o pejska starat, docela mi přirostl k srdci. Jde tu ale o to neudělat chybu ve výchově. Proto jsem se rozhodla navštívit psycholožku. Potvrdila mi, že je dobré na požadavcích trvat.

U utírání loužiček štěně přece neškrábe, řekla jasně. Doporučila taky, abychom pozorně sledovali, jak moc Lumpík vnuka kouše. Možná má štěně opravdu pořádný stisk. Jenže mě pejsek taky okusuje, a nic hrozného to není.

Vychovávám oba dva

Tak jsem se stala v důchodu vychovatelkou, které se snaží najít cestu těch dvou k sobě – Matyáše a Lumpíka. Je to náročné, ale abych byla spravedlivá, ten, kdo je snaživější a dělá větší pokroky, je pes.

Vnukovi se prostě nechce uklízet po zvířeti louže a snaží se svým povinnostem vyhnout. Já jsem se ale rozhodla být důsledná, pejska si Maty vyškemral, tak ho rozhodně do žádného útulku nebo jiným lidem dávat nebudeme.

Jitka (67), Znojmo

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden