Proč nechtějí mít děti

Mateřství je pro většinu žen něčím úplně přirozeným. Přesto jsou ale takové, které děti mít nechtějí.

Litovat začínají mnohdy až v pozdním věku, kdy se cítí osamoceny. Nejčastějším důvodem, proč ženy odkládají mateřství, je kariéra. Touha po úspěchu a nezávislosti je upřednostněna před zodpovědností a starostlivostí o druhého. Dalším důvodem, je ztráta jejich soukromí. Mají strach z toho, že jejich život by najednou nebyl o nich samotných, ale o někom jiném. Nechápou, proč by se měly vzdát cestování, sportu a soukromých aktivit a začít se dělit o vše, co mají, s někým druhým.

Mají jasno

Mileniálové jsou lidé narození v letech 1984-2005 a od dřívějších generací se dost liší. Jdou si za svým, nic pro ně nebývá překážka, jsou sebevědomí, dospělejší než předchozí generace, ale také mají jiné hodnoty a priority.

Když je něco nebaví, jdou dál. Cestují, chtějí svůj život žít, ne přežít. Mileniálové žijí přítomností, moderními technologiemi a bez chytrého telefonu jakoby ani nebyli. Nemají předsudky a nebojí se nezávazné lásky ani vybočení z davu. A plození dětí pro ně není trendy.

Odklad na neurčito

Přesto i dnes být ženou v nejlepších letech a nemít děti je pro některé ženy potupa. Pro ne-matky je i velmi těžké si najít životního partnera. Dnes ženy začínají uvažovat o dítěti, ve srovnání s minulou generací zhruba o deset let později.

Rodinný život je odsunut, někdy i úplně odsuzován, a to i přes to, že v podvědomí žen potřeba stát se matkou stále je. Ony ji ale nechtějí přiznat. Prozření přichází někdy mezi 28–35 rokem, kdy žena náhle propadne pocitu, že něco nestihla.

Pokud neotěhotní, začne to vnímat jako své životní trauma. Začne mít výčitky, je podrážděná, a své pocity dává najevo celému svému okolí. Výsledkem může být nervové zhroucení nebo přehnané upnutí se na nějakou činnost.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden