Proč nepít kávu s mlékem? Můžeme si uškodit?

Pijeme ji pravidelně a někteří z nás příliš často. Mnohem zdravější je káva samotná. V kombinaci s mlékem se z lahodného nápoje stává nepřítel.

Co nám toto zdánlivě nevinné spojení způsobuje? Když káva s mlékem doputuje do dvanácterníku, dostane se tento orgán do křeče. Trávicí šťávy a žluč se nemohou posouvat dále do střev a začneme mít problém se zažíváním. Křeče mohou způsobovat i potíže s pohybovým ústrojím. Kolik káv s mlékem můžeme vypít? Je to individuální. Někdo tento „jed“ snáší lépe, jiný hůře. Pokud vypijeme jednu nebo dvě kávy s mlékem za den, většinou si neuškodíme. Běda ale, když se jí budeme prolévat od rána do večera. Nejlepší je pít kávu samotnou.

A jak je tomu s čajem?

V podstatě stejně. Také čaj není vhodné pít s mlékem. Kromě toho, že toto spojení není pro lidský organismus dobré, působí mléko jako protijed, a tím snižuje povzbudivé účinky kávy a čaje, kvůli kterým tyto nápoje pijeme. Méně znamená vždycky více! Ve stravování platí obecně pravidlo, že bychom měli co nejméně kombinovat. Když si dáme polévku, hlavní jídlo a zákusek, naše útroby budou zpracovávat dort, ale maso už ne tak důkladně. Abychom se cítili jídlem osvěžení, a nikoliv vyčerpaní, držme se střídmosti a jednoduchosti. Podobně jako je tomu s kávou a mlékem, existují další nevhodné nebo dokonce nebezpečné kombinace, kupříkladu spojení sýrů a uzenin. Obložené chlebíčky se za působení žaludečních šťáv stávají jedovatou sloučeninou, která náš organismus při častém a pravidelné konzumaci úspěšně likviduje. .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden