Proč používat bambucké máslo?

Mít krásnou pleť i během mrazivého zimního období? A skoro zadarmo? Poradíme vám, jak na to!

Skvělé účinky bambuckého másla odhalila už kdysi dávno samotná královna Kleopatra! Jeho pravidelné používání bude balzámem pro vaši pleť a navíc vás to nebude téměř nic stát. A taková péče se opravdu vyplatí! Sama pocítíte velmi brzy změnu!

Pleť by měla vypadat zdravě v každém věku. Pokud i vy toužíte po mladistvé pleti, zkuste si aplikovat na obličej alespoň třikrát týdně trochu bambusového másla. Obsahuje totiž řadu pleti prospěšných důležitých vitamínů. Když vám bude vyhovovat, rozšiřte jeho použití také na vlasy či rty.

Přírodní zdroj vitamínu A a E

Tento přírodní produkt je daleko šetrnější než drahé přípravky plné chemie. Obsahuje vitamíny A a E, které jsou přímo zázrakem pro vaši pleť! Vitamín A redukuje vrásky a pomáhá tak vyhladit vaši pokožku. Vitamín E oproti tomu napomáhá hydrataci. Proto je součástí také mnoha hydratačních krémů.

Léčí nepříjemné ekzémy

Bambucké máslo bojuje proti kožním onemocněním! Mimo jiné také proti nepříjemným ekzémům. Pleť se po nanesení másla celkově zklidní a díky mastným kyselinám v něm obsažených také postupně zahojí. Zbavíte se tak snadno zarudlé pokožky a nepříjemného svědění.

Pomůže vám zbavit se svědění a zarudnutí.

Celá řada účinných mastných kyselin

O mastných kyselinách byla už řeč. Mají ale v másle nejednu zásluhu. Kromě léčivých účinků vám také zajistí hladší a pružnější pleť. V bambuckém másle je celkem pět mastných kyselin. Palmitová, stearová, olejová, linolová a kyselina arachidová. Právě těm vděčíme za blahodárné účinky.

Konec ztvrdlých mozolů

Jestli pracujete hodně rukami, oceníte ještě jednu funkci bambuckého másla. Když si nanesete máslo po ztvrdlé kůži kdekoliv na těle, postupně ji změkčí a zvláční. Mozoly tak nemají šanci a začnou mizet. Použít ho můžete také na tvrdé paty, suché lokty nebo prsty na nohách. Pokud by vám bylo nepříjemné nanášet mastné máslo přímo na tělo, dejte si lžíci nebo dvě do koupele.

Nevzhledná tvrdá kůže trápí hlavně paty.

Skvělé i pro vaše vlasy

Trápí vás suché a polámané vlasy? I tady vám pomůžou prospěšné účinky bambuckého másla. Naneste trochu másla na vlhké vlasy a nechte působit. Poté vlasy omyjte. Po pravidelné aplikaci by měly být pevnější a odolnější vůči vnějším vlivům. Máslo můžete taky vmasírovat na již umyté konečky.

Bambucké máslo svědčí i vašim vlasům!

TIP: Máte pocit, že se vám bambucké máslo těžko roztírá? Naneste si ho nejprve trochu do dlaní a zahřejte. Máslo povolí, lehce se rozteče a bude daleko snazší ho roztírat.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden