Můj kousek štěstí

Proč se moje vnučka přestala starat o děti?

Byla jsem svědomitá máma a moje dcera taky. Nevím, jak se mohlo stát, že se právě naše Karolína v tomto směru nepovedla.

Na vnoučata jsem se těšila celý život. U babičky se jim líbilo. A stejně tak tomu bylo u pravnoučátek. Byla jsem ochotná hlídat, co mi síly stačily. Však si potřebovala dcera odpočinout. A stejně tak i vnučka Karolína, když se jí během dvou let narodily dvě děti.

Vnučka se začala zajímat o ezoteriku a tam si našla přátele. Přála jsem jí to. Dobrý pocit se změnil ve chvíli, kdy mi zavolala dcera a s pláčem mi vyprávěla, že Karolína propadla nějaké sektě.

Špionky v akci

Připadaly jsme si s dcerou jako ve špionážním filmu. Dozvěděly jsme se poměrně rychle, že Karolína jezdí na jakousi farmu každý týden. Že po večerech sedí u počítače a vyměňuje si dlouhé maily. Úplně se přestala starat o rodinu, její manžel Lukáš už z toho byl zoufalý.

Vnučce bylo jedno, jestli děti mají svačinu do školy, jestli jsou v pořádku. A k tomu se kamsi ztrácely peníze z účtu. Po pětistovkách, aby to nebylo nápadné. Lukáš měl strach. O Karolínu. O děti.

O rodinu. Doufala jsem pořád, že se dcera mýlí, a tak jsme se spolu vypravily do míst, kde se ezoterické víkendy měly odehrávat. Byla v nás malá dušička. Osoba, která stála za brankou, sice byla moje vnučka, ale v očích měla výraz, který jsem neznala. Takový, jako mívají šílenci.

Na dvorku tam postávala spousta lidí. „Přijeli se k nám léčit,“ řekla hrdě Karolína. Prosily jsme jí, aby jela s námi. Odmítla. Ten víkend domů nepřijela. Poslala SMS, že se už nikdy nevrátí. Trvalo dlouho, než jsme z toho zlého snu vystřízlivěli.

Pomůže policie?

Obrat k lepšímu začal až ve chvíli, kdy zasáhla policie. Ne všichni v místním léčiteli viděli mesiáše. Někteří tvrdili, že je připravil o peníze. Jeho odvezli do vězení, naši Karolínu do léčebny. Začala se znovu učit, jaké je být mámou a mít rodinu. Trvalo přes rok, než jsme si mohli oddechnout.

Marcela (73), Bruntál

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden