Proč se moje vnučka přestala starat o děti?

Byla jsem svědomitá máma a moje dcera taky. Nevím, jak se mohlo stát, že se právě naše Karolína v tomto směru nepovedla.

Na vnoučata jsem se těšila celý život. U babičky se jim líbilo. A stejně tak tomu bylo u pravnoučátek. Byla jsem ochotná hlídat, co mi síly stačily. Však si potřebovala dcera odpočinout. A stejně tak i vnučka Karolína, když se jí během dvou let narodily dvě děti.

Vnučka se začala zajímat o ezoteriku a tam si našla přátele. Přála jsem jí to. Dobrý pocit se změnil ve chvíli, kdy mi zavolala dcera a s pláčem mi vyprávěla, že Karolína propadla nějaké sektě.

Špionky v akci

Připadaly jsme si s dcerou jako ve špionážním filmu. Dozvěděly jsme se poměrně rychle, že Karolína jezdí na jakousi farmu každý týden. Že po večerech sedí u počítače a vyměňuje si dlouhé maily. Úplně se přestala starat o rodinu, její manžel Lukáš už z toho byl zoufalý.

Vnučce bylo jedno, jestli děti mají svačinu do školy, jestli jsou v pořádku. A k tomu se kamsi ztrácely peníze z účtu. Po pětistovkách, aby to nebylo nápadné. Lukáš měl strach. O Karolínu. O děti.

O rodinu. Doufala jsem pořád, že se dcera mýlí, a tak jsme se spolu vypravily do míst, kde se ezoterické víkendy měly odehrávat. Byla v nás malá dušička. Osoba, která stála za brankou, sice byla moje vnučka, ale v očích měla výraz, který jsem neznala. Takový, jako mívají šílenci.

Na dvorku tam postávala spousta lidí. „Přijeli se k nám léčit,“ řekla hrdě Karolína. Prosily jsme jí, aby jela s námi. Odmítla. Ten víkend domů nepřijela. Poslala SMS, že se už nikdy nevrátí. Trvalo dlouho, než jsme z toho zlého snu vystřízlivěli.

Pomůže policie?

Obrat k lepšímu začal až ve chvíli, kdy zasáhla policie. Ne všichni v místním léčiteli viděli mesiáše. Někteří tvrdili, že je připravil o peníze. Jeho odvezli do vězení, naši Karolínu do léčebny. Začala se znovu učit, jaké je být mámou a mít rodinu. Trvalo přes rok, než jsme si mohli oddechnout.

Marcela (73), Bruntál

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama