Můj čas na kafíčko

Proč se muži neradi omlouvají?

Vrtá vám hlavou, proč se partner vyhýbá omluvě, i když je podle vás slůvko „promiň“ zcela namístě? Proč se častěji omlouváme my ženy než muži? 


Omluva má úžasnou moc. Hojí rány, přináší odpuštění a snižuje stres. Ženy mají tendenci se omlouvat takřka za vše. Pro něžnější pohlaví je říct „promiň“ způsob, jak se s ostatními přirozeně spojit a udržovat s nimi zdravé vztahy.


Muži však tímto způsobem omluvu nevnímají a přijde jim v životě méně podstatná. Pánové si zkrátka myslí, že je hloupé, až slabošské, aby se omlouvali prakticky za cokoli. Chlapi se nejčastěji neomlouvají proto, že zkrátka necítí vinu a nemají pocit, že by se měli za cokoli omlouvat.  


Pro ně to není důležité


Podle vědců však mají muži na rozdíl od žen vyšší práh citlivosti na to, kdy si situace opravdu žádá omluvu. Zkrátka často na svém chování vůbec nic špatného a urážlivého nevidí, neboť jejich pohled na dotyčnou záležitost se diametrálně liší od pohledu jejich partnerky.


Považují ji za slabost 


Pro hrdé muže bývá často omluva ponižující a vnímají ji jako projev slabosti. Dívají se na omluvu jako na něco, co je vytlačí z jejich komfortní zóny. Pánové věří, že jejich činy řeknou víc než slova. Velmi často se vyhýbají tomu, aby vám řekli slůvko „promiň“ nebo „omlouvám se“.


Mnohem častěji se však ženám omlouvají beze slov, protože mají často problém říct svou omluvu verbálně. Jako omluvu beze slov tak můžete od svého partnera dostat třeba pugét růží nebo vás může překvapit romantickou večeří.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden