Proč se Vašut vidí jednou nohou v důchodu?

Herec Marek Vašut (57), hvězda barrandovského seriálu Doktorka Kellerová,  má sice ještě tři roky do šedesátky, a jak přiznal, tak také úplně nový chrup, ale už teď se sám považuje za postaršího šedivého pána.

Může za to i jeho dlouhodobá psychická nemoc, afektivní porucha, se kterou se musí už několik let soustavně léčit? Nebo si po smrti svého milovaného tatínka, dramaturga a publicisty Vladimíra Vašuta (†85) na jaře uvědomil, že nikdo neví, kolik času mu ještě zbývá? Jisté je jedno! Na první pohled charismatický herec a idol českých dívek i žen už zdaleka nepůsobí tak sebevědomě jako dřív!

Dostal už konečně rozum?

Je jako vyměněný! Prostořeký Marek, jak si ho pamatujete třeba z populární televizní soutěže Chcete být milionářem? už je minulostí! Seskok padákem, který dostal od televize, je, jak sám říká, naštěstí jenom tandemový. Do práce režiséra během natáčení už nijak zvlášť taky drze nezasahuje, a když jeho rady odmítne, nebere si to osobně. „Já se nepovažuju za umělce, jsem spíš jako řemeslník,“ svěřil se herec. Že by v tomto ohledu dospěl? Dokonce představu obřího psa, kterého si vždycky přál, vyměnil za malého chlupatého drobečka. Podle jeho slov takovou převlečenou kočku. Co se to se známým chlapáckým hercem najednou děje? Začíná snad po padesátce ztrácet svoje frajírkovské sklony k předvádění se?

Mění se kvůli  nové ženě?

Začíná to vypadat, že jediným důvodem, proč by se známý herec jeho formátu měl důvod měnit, je konečně nějaká žena po jeho boku, která se ho rozhodla od základu změnit. Zatímco v mládí si nechával zadní vrátka otevřená, aby mohl rozhazovat sítě na všechny strany a lapat do spárů mladé kočičky, po padesátce se možná hodlá usadit. Že by se bál, že zůstane na stará kolena úplně sám? Marek si ale přehnané vrásky nedělá… „Můj vzor je Karel Gott (77). Takže na ženění mám ještě tak čtrnáct let čas,“ zavtipkoval na adresu božského Karla s tím, že si zatím vystačí se seriálovou manželkou Kateřinou Brožovou (49) v krimiseriálu Doktorka Kellerová. A když je prý nejhůř, sáhne po své oblíbené lahvi Veltlínského zeleného.

reklama
reklama

Komentáře