Proč se ženy smějí jiným vtipům, než muži?

Humor je koření života a vtipný muž dokáže okouzlit každou ženu. Přesto mají muži a ženy jiný smysl pro humor.

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Všichni vědí, že ženy a muži se smějí každý něčemu úplně jinému. Když muž vypráví vtip, žena často nechápe, co je třeba na historkách z vojny tak veselého a k popukání zábavného.

Muži zase nerozumí tomu, proč se s kamarádkami tak dlouho smějeme my! Proč to tak je? Tím se zabývali vědci v jedné psychologické studii. Vyzvali skupinu mužů a žen, aby vtipně doplnili prázdné bubliny připraveného komiksu.

Poté vybrali dalších sto mužů a žen, aby tyto vtipné komentáře ohodnotili. To, co bylo na celém výzkumu nejvíc úsměvné, byly jeho samotné výsledky.

Typicky mužské historky

Když v rámci studie muži ohodnotili své komentáře jako vtipnější, vzápětí přiznali, že za to mohla jejich podvědomá vzájemná podpora.

Nejvíc vtipné se jim zdály komentáře mužských autorů, protože stejný styl vtipkování sami používají také. Zato ženy často vůbec nechápaly, čemu se na tom vlastně mají smát. Z výsledků vyplynulo, že ženám nejvíc imponuje, když si muži dokážou udělat legraci sami ze sebe.

Muži, kteří chtějí svými vtípky zaujmout ve společnosti nějakou ženu, chtějí ve skutečnosti udělat dojem hlavně na své kamarády.

Smysl pro humor znamená inteligenci

Nikdy nezapomínejte, že smysl pro humor je nezbytným a žádoucím kořením lidských vztahů.

Výrazně posiluje pouto mezi partnery, podporuje sexuální přitažlivost a prodlužuje zdraví!.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden