Můj čas na kafíčko

Proč tajila smrt svého tatínka?

Více než rok a půl tajila herečka Simona Stašová (68) velký smutek. Její otec, geofyzik Břetislav Staš (†93), který trpěl Alzheimerovou chorobou, zemřel.

V posledních letech pobýval ve specializovaném centru. „Bylo to před Vánocemi a já nechtěla kazit lidem náladu tím, že mám smutek,“ rozpovídala se o jeho smrti. Její maminka Jiřina Bohdalová (92) měla se svým prvním manželem dobré vztahy i po rozvodu a často ho navštěvovala.

Břetislav Staš (†93).

Stejně tak jeho dcera, která si s ním stihla před smrtí vše povědět. „Já se na vše zeptala. Po jeho odchodu tak spolu máme čistý stůl,“ dodala herečka, která za sebou nemá lehké měsíce. Nejdříve se musela vyrovnat se smrtí tatínka, po několika měsících jí onemocněla i máma.

Bohdalová překonala zkraje roku embolii plic a až později přiznala, že balancovala na hraně života a smrti. Oporou jsou Stašové její synové. Mladší Vojtěch (28) se na začátku léta oženil a už se svou ženou plánuje i potomka. Na nové životní role se  těší babička i prababička, tak snad se blýská na lepší časy!

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden