Proč to Báře Basikové zase nevyšlo?

Stál za koncem třetího manželství věkový rozdíl nebo i partnerovy dluhy?

Po svém vstupu do třetího manželství s Petrem Polákem (39) prohlásila zpěvačka Bára Basiková (55), že když to nevyjde, svět se nezboří. Skoro jako by si tím předpověděla budoucnost...

Třikrát se Bára Basiková  (55) pokoušela o dlouhodobý vztah. Třikrát jí to nevyšlo. Konec prvního ani třetího manželství nebyl tak dramatický jako konec toho druhého. Co se posledního vztahu s Petrem Polákem týká, předvídali jí jeho krach už na začátku; hlavně kvůli vysokému věkovému rozdílu.

Životní láskou byl druhý manžel!

Prvním manželem Báry Basikové se stal přítel její spolužačky ze střední školy. S Bářinou kamarádkou se rozešel a sblížil se právě s úspěšnou zpěvačkou, která už ve velkém rozjížděla svoji kariéru. Svatbu měli v roce 1990. Příjmení si většinou mění ženy, v tomto případě ale udělal Petr Jícha (55) výjimku a stal se Petrem Alvou Basikou. Bylo to jak kvůli zavedenému jménu Báry, tak i proto, aby stejné příjmení pak měly jejich děti. Ty přišly na svět dva roky po svatbě a hned ve dvojnásobné porci – Báře se narodila dvojčata, holčičky Anna a Marie. Ani společní potomci ale nezabránili rozpadu manželství po sedmi letech trvání. Na Báru ale čekal nový vztah, ten nejvíce osudový – ačkoliv na rozdíl od dalších manželství se svým druhým životním partnerem neměla dítě. S architektem Jaromírem Pizingerem (63) se seznámila, když přišel na její koncert. Životem ostřílený muž byl tak trochu světoběžník, měl zkušenost s emigrací, studoval v Rakousku. Bára ho označovala za svoji životní lásku. Prohlašovala, že právě Jaromír ji může někam vést a táhnout výš a že díky němu konečně našla sama sebe. „Naučila jsem se víc si vážit sama sebe a prožívat s ním naplno dobré i zlé. Beze zbytku,“ uvedla  Dala si přestávku v kariéře, zatímco druhý manžel pracoval dál skoro bez přestávky.

Šílené stavy úzkostí a tísně

Tehdy se oba partneři začali odcizovat. Když se pak zpěvačka znovu vrátila na jeviště, vypadalo to, jako by se snažila dohnat vše, co předtím zameškala. Citová krize se prohlubovala, oba už se nedokázali spolu bavit tak jako dřív. Radu, aby si od sebe nějaký čas odpočinuli, neposlechli. A potom se objevila další žena do milostného trojúhelníku. Manželově nevěře nejprve Bára odmítala věřit. Až když podal Jaromír žádost o rozvod, došlo jí definitivně, že osudová láska končí. Báru to šokovalo natolik, že prožívala kruté stavy úzkosti a tísně. „Celé dny jsem ležela, celé noci jsem nevylezla z postele, měla jsem zatažené závěsy,“ popisovala. Uvažovala dokonce o dobrovolném odchodu ze světa – naštěstí v sobě našla dost síly, aby se poradila s psychiatričkou. Tím, kdo ji zachránil, byly dcery, protože si uvědomila, že „mámou jste navždycky“.  Po roce a půl užívání antidepresiv a trápení se nad tím, že rozvod byl jejím osobním selháním si uvědomila, že na něm měli podíl oba. „Není-li šance na budoucnost, je lepší se rozejít a zachovat si hezké vzpomínky,“  řekla vyrovnaně.

Svatba se konala na hradě

Svoji třetí svatbu s hercem Petrem Polákem (39) se Báře podařilo utajit, tedy skoro. Pozvali jen novináře z jednoho společenského magazínu, ale stejně se na obřad dostali i bulvární novináři. „Ráno před obřadem jsme měli navíc takovou uvítací party a sousedka manželových rodičů za úplatu paparazzi pustila k sobě do bytu. Sousedka, která tam s nimi žije léta letoucí! Od sousedů by se čekalo, že si budou pomáhat, a pak udělají tohle,“ postěžovala si zpěvačka. Když jako potřetí vdaná paní hodnotila všechny tři svatby, konstatovala, že na první z nich byla hodně nervózní a doprovázel ji zmatek. „Celkově to bylo celé ve stresu,“ řekla. „Druhá svatba byla sice krásná, ale doprovázely ji jisté smutné okolnosti - nemohlo na ní být pár osob, které jsem tam chtěla mít. Ale tahle svatba byla naprosto úžasná, bavila jsem se od rána do večera.“ Obřad se konal na hradě Bouzov, i proto, že Petr pochází z Moravy. Po svatbě Bářini přátelé i novináři hodně poukazovali na věkový rozdíl mezi oběma partnery, ale zpěvačka jejich starosti odmítala se slovy: „Dosud jsem nenašla jediný problém, který by byl způsoben naším věkovým rozdílem. Mí předešlí partneři byli starší a to vůbec není záruka úspěchu vztahu.“

Bara Basiova

Správný moment pro rozvod

Všechny skeptiky mohlo přesvědčit to, že Bára v dubnu roku 2009 ve svých 46 letech přivedla na svět syna. U porodu byly kromě manžela přítomny i její dcery. „Obě holky si hned miminko pochovaly a teď jsou šťastné, že mají brášku!“ uvedla tehdy šťastná zpěvačka. V dalších letech se často psalo o tom, že v Bářině třetím manželství nastala krize, ale nikdy se nic přímo nepotvrdilo. Skutečný rozchod se pak dvojici podařilo dokonale utajit.  Zase takovým překvapením ale asi nebyl ani pro Báru samotnou. „Skláním se před každým, komu manželství vydrželo třicet, padesát, šedesát let. Nemůžete jít pořád spolu, stejně rychle a stejně jednotně,“ prohlásila, když hodnotila svůj třetí manželský neúspěch. „Někdy se vztah dostane do určitého bodu, kdy se ukáže, že už nemá perspektivu, ale to ještě neznamená, že je tam nějaká nenávist nebo zloba. Je dobré vychytat pro rozvod ten správný moment,“ dodala. Připustila, že v rozchodu hrál opravdu roli i onen zdůrazňovaný věkový rozdíl. „Petr to nerad slyšel, připadalo mu, že ten konec nějakým způsobem, přivolávám. Nemyslela jsem to zle, ale asi jsem to fakt neměla říkat. Vlastně jsem tím náš vztah už na začátku nějak znehodnotila,“ konstatovala Bára v jednom rozhovoru. Dalším důvodem, o kterém se zase tak moc hlasitě nemluvilo, mohly být i manželovy statisícové dluhy. Na Petra bylo uvaleno několik exekucí, které prý neřešil.  Ačkoliv už spolu nežijí, udržují oba partneři dobré vztahy, zejména kvůli společnému synovi. Jestli se Bára Basiková pustí ještě jednou do nějakého manželského dobrodružství, ukáže čas. Jak ale sama prohlásila, manželství je přežilá instituce. Sama se o tom v praxi přesvědčila.

Psalo se p?ed patnŠcti lety 2

Po rozvodu přišla pro zpěvačku další krutá chvíle!

Letos v červnu potkala Báru po rozchodu další, ještě větší rána – musela dát poslední sbohem své mamince. Ne vždy s ní v životě dobře vycházela. „Měla mě v osmnácti a asi mě brala jako přítěž. Taky mi ve slabých chvilkách řekla, že mě nechtěla,“ řekla kdysi. Po rozvodu rodičů se o Báru a jejího bratra starala právě máma.
Opustila svět ve třiasedmdesáti letech a podle zpěvačky byla na všechno sama. Na pohřeb přišel Báru podpořit i její exmanžel Petr Polák.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama