Moje chvilka pohody

Proč vám přibývají šediny?

Většina lidí zpozoruje první stříbrné vlasy ve třiceti letech, ale první šediny nejsou raritou ani ve dvacítce, zvlášť když je v mladém věku měli i rodiče. Jestli jste je výrazně předběhli, zřejmě za to může váš životní styl, nebo prostředí.

Hodně se stresujete

Spojení stresu a šedin potvrzují lékařské studie. Stres totiž vyčerpává kmenové buňky vlasových folikulů a ty pak ztrácejí pigment. Ve výjimečných případech předčasné šediny vyvolávají zdravotní komplikace jako například onemocnění štítné žlázy, případně problémy s podvěskem mozkovým, který produkuje hormony.

Nemáte dost vitamínů

Možnou příčinou předčasných šedin může být i nedostatek vitamínu B12 (vyskytuje se ve vejcích, mléce a mase). Riziko zvyšuje tedy i to, jste-li vegetariánem nebo veganem, dále pak antikoncepční tablety nebo žaludeční a střevní potíže, kdy střeva nedokážou vstřebat dostatek vitamínu B12.

Holdujete cigaretám

Kouření je to nejhorší, co můžete udělat své pokožce a vlasům. Kuřáci mají 4x vyšší pravděpodobnost, že budou mít předčasně šedé vlasy, než nekuřáci. Nikotin totiž způsobuje snížení produkce melaninu, který dává vlasům barvu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden