Proklela mě stará žena a od té doby se mi nic nedařilo!

Zasáhne-li do našeho života černá magie, dějí se hrozné věci!

Zlo má nejrůznější podoby a na boj s ním můžeme tvrdě doplatit.

Před třemi roky jsme byli s manželem na dovolené v jedné nejmenované přímořské zemi na jihu Evropy. Na vlastní kůži jsem se přesvědčila, že jsou na světě lidé, kteří mohou záměrně svým prokletím druhým ničit život.

Byl to krutý pohled!

Abychom netrávili celé dny jen na pláži, byli jsme se s Hynkem, mým manželem, projít po městečku, ve kterém se nacházel náš hotel. Zamířili jsme i na místní trhy. Dali jsme si na půl hodiny rozchod. Prohlížela jsem nabízené zboží a suvenýry, když mě zaujala scéna v zákulisí jednoho stánku. Jakási stará žena, ze které zloba přímo sršela, tam ošklivě zacházela s malým klukem. Vůbec se mi to nelíbilo. Kdykoliv vidím podobný pohled, neudržím se a chci zasáhnout, i když by někdo mohl namítnout, že mi do toho vlastně nic není. Jakmile jsem viděla, že stařena chlapce surově bije, nezvládla jsem své emoce, šla za ní a hlasitě jí dala najevo, že to přehání. Nemohla mi samozřejmě rozumět, obě jsme mluvily jinými jazyky. Pohled, který na mě upřela, byl ovšem zničující - až jsem se zarazila a začala couvat. Stará žena mi spílala neznámou, tajemnou řečí, kterou jsem nikdy předtím neslyšela. Cítila jsem, jak se mi podlamují kolena a točila se mi hlava. Málem jsem upadla. Hlavou mi blesklo, že ta žena je čarodějnice a právě mě nejspíš proklela. Rychle jsem se z toho místa vzdálila.

Přišly první pohromy

O tom podivném setkání jsem vyprávěla Hynkovi. Ten mě uklidňoval, že se jednalo jen o nějakou hloupou, psychicky narušenou osobu. Já jsem ale v hloubi duše cítila, že ta žena z trhu zasáhla do mého života. Nejprve se to projevilo tím, že jsem druhý den onemocněla. Zbytek dovolené jsem strávila s nevolností a horečkami; byla jsem ráda, že jsem se v pořádku dostala domů. Tam ale v následujících týdnech a měsících nastaly výrazné změny k horšímu. Ta první přišla v mé práci. Byla jsem na jednom místě zaměstnaná patnáct let a počítala jsem s tím, že ve firmě už vydržím až do důchodu. Rušení pracovních míst, které mě postihlo, proto působilo jako blesk z čistého nebe. Málem jsem se z toho zhroutila. Při té příležitosti jsem si opět vzpomněla na starou ženu z jihu Evropy. Cítila jsem, že ta kletba dál funguje a bála jsem se, co ještě může přijít. Dlouho jsem pak zůstala bez práce, i proto, že jsem se léčila s nervy. Netušila jsem, že na mě čekají ještě větší problémy!

Pomohla až dobrá čarodějka

Hynek měl pro mě vždy pochopení, ale poté, co mě propustili z práce, se náš vztah začal výrazně zhoršovat. Moc jsem to nechápala, ale místo, abych se snažila o nápravu, ještě jsem situaci přiostřovala. Vyčítala jsem manželovi první poslední. Všechno vyvrcholilo velkou hádkou, po které se Hynek odstěhoval ke svému bratrovi. Jak sám prohlásil, rozvádět se zatím nechtěl, ale bydlet se mnou dál také ne. Kdo se ale najednou a nečekaně rozváděl, byla naše dcera. Do té doby jsem myslela, že má harmonické manželství. Vyšlo ale najevo, že zeť jí byl celou dobu manželství nevěrný s bývalou přítelkyní. V průběhu několika měsíců se tak celý můj dosavadní bezpečný svět zhroutil. Na radu kamarádky, která se zajímá o věci mezi nebem a zemí, jsem zašla k jedné ženě, která se zabývá čarodějnictvím. Ta zastavila působení kletby. Pomalu se všechno začalo vracet do původního stavu. Našla jsem si novou práci. Hynek přestal trucovat a vrátil se ke mně. A dcera se sice rozvedla, ale krátce nato se seznámila s novým partnerem, se kterým je dodnes. Všechny ty problémy, které kvůli kletbě nastaly, mě málem zlomily, ale i tak vím, že bych se v podobném případě – kdybych viděla, jak někdo týrá dítě - zachovala opět stejným způsobem!

Věra T., (50), Praha

reklama
reklama

Komentáře