Pronásleduje Annu K. drsné prokletí? Rakovina je zpátky!

Děsivá nemoc se vrátila! Bude mít zpěvačka Anna K. ještě sílu znovu se zákeřnou chorobou bojovat?

Je to, jako by usměvavé zpěvačce Anně K. (52) šlapala na paty nějaká nelítostná rodinná kletba! Zákeřná rakovina prsu, o které si myslela, že už ji před osmi lety s vypětím všech sil porazila, je zpět! A bohužel ještě silnější než dřív! Bude mít Anna zase sílu poprat se s osudem?

Nejdřív cítila poprocková zpěvačka a skladatelka Anna K. (52) jen šok a neskutečnou nespravedlnost a křivdu, proč zase ona. Teď s nepatrným odstupem se ale rozhodla i se svým dlouholetým přítelem kytaristou kapely Wanastowi vjecy Tomášem Varteckým (47) postavit kruté pravdě a bojovat o holý život! „Už je jisté, že to není  zlý sen, ale další moje nějaká zkouška nebo co,“ nemohla uvěřit tomu, co se děje Anna. Dává jí snad tělo opakovaně signál, aby konečně zpomalila a odpočívala? Jenže právě to vůbec neumí! Jen co se na podzim vyhrabala z pádu na schodech, už zase kmitala po parketu v oblíbené televizní soutěži StarDance se svým tanečním partnerem Markem Hrstkou (26). „Naplňovalo mě to, jen mému tělu se to už asi hodně nelíbilo. Křičí na mě a teď už doslova řve,“ přiznala. Může snad za to právě její nasazení a to, že nic neumí dělat napůl? Všechno se přitom už konečně začalo hýbat k lepšímu, když černovláska na jaře vydala své další dlouho odkládané album s příhodným názvem „Světlo“ a rozjela úspěšné turné po celé republice. Co bude teď?

Ztráta vlasů je pro ni momentálně ta nejmenší starost!

Rozhodně v tom není sama!

A aby toho nebylo málo, tak není jediná, kdo se musí vypořádat s nervy drásající rakovinou. Stejně jako tomu bylo před lety, když jí po její první diagnóze zemřela na lymfom její milovaná fenka Máša, se teď historie opakuje. Na den přesně, kdy se Anna dozvěděla od doktorky děsivou zprávu o dalším nádo- ru v prsu ,se u její nové feneč- ky objevila ta samá nemoc. Pouze s tím rozdílem, že u ní jde o rakovinu vaječníků. A právě tohle teď nemocné zpěvačce rozhodně nepřidává. „Všichni moji milova- ní lidé a i zvířata mi bohužel odcházejí na tuhle svinskou chorobu,“ svěřila se se slzami v očích Anička. Kvůli tomu musela nově podstoupit i genetické vyšetření,  které ještě před lety nebylo tak časté. A to potvrdilo, že známá zpěvačka má nějakou genetickou mutaci.

S Tomášem se co chvíli musí pořád držet nad vodou.

Dřív pomáhala, teď se chce starat o sebe

Možná i z toho důvodu se rozhodla, že je na čase, aby se konečně začala trochu starat jenom sama o sebe. Doteď to totiž měla opačně. Kromě osvěty o prevenci s názvem Chceš žít jako já?, která měla ženy upozornit na začínající nemoc a donutit je podstupovat preventivní vyšetření, neustále pečovala i o svého mladšího přítele Tomáše s věčně bolavými zády. „Momentálně vnímám velmi intenzivně, že bych se měla věnovat hlavně sobě. Nikdy neodmítnu nikomu pomoct, ale teď už jde do tuhého a já potřebuju prostor,“ přiznala na rovinu Anna s tím, že nemá na vybranou, pokud to chce přežít. Dočká se teď naopak pomoci od ostatních pro sebe?

S rakovinou bojuje také její fenečka.

Bojí se, že zase přijde o vlasy?

Podle doktorky má před sebou minimálně několik týdnů intenzivního léčení včetně nepříjemných chemoterapií. Pár už jich podstoupila, a tak se sem tam objeví modřina „Mám za sebou několik chemoterapií a ještě mne dlouhá, trochu trnitá cesta čeká,“ přiznala. Jak se ale vyrovnává s tím, že by měla opět přijít o svoje krásné havraní vlasy? Ty jsou přece ozdobou každé ženy... Anna v tom má ale jasno! „Je to menší zlo než přijít o život,“ vyjádřila se jasně. Technika navíc pokročila, takže může během ozařování používat speciální chladivou čepičku. Ta by měla padání vlasů zmírnit. Její nošení je ale velmi nepříjemné a bolestivé. Kolik toho sympatická rebelka bude muset ještě vytrpět? I přes to přese všechno neztrácí Anička naději. A co je důležitější, ani chuť k jídlu. Její závislost na sladkém nic nezastaví. „Nikde není psáno, že kdybych žila na nějakém obláčku, jezdila na dovolené, užívala si masáže a cvičila jógu, jedla makrobiotickou stravu, že bych neonemocněla,“ brání se. To, že se jí nemoc vrátila, se snaží brát jako klasickou virózu. Angínu má prý také člověk třeba osmdesátkrát za život. V jednom má ale Anna K.  jasno! Rozhodně nehodlá někde ležet a čekat na temnotu a smrt! I my jí s celou redakcí přejeme, aby se hlavně brzy uzdravila!

Tanec si užívala. Její tělo ale křičelo.

Krutá nemoc ji okrádá o její blízké!

Vypadá to, jako by se kolem zpěvačky Anny K. pomalu ale jistě stále více stahovala nebezpečná mračna. Zákeřná rakovina totiž obchází kolem ní a jejích blízkých stále dokola. Nejen, že se pohledná černovláska musela vypořádat vlivem zhoubné choroby s odchodem obou svých milovaných rodičů a babičky, ale opustily ji také dvě její velmi dobré kamarádky a maminka jejího dlouholetého partnera Tomáše. Teď si rakovina zase pro změnu zasedla znovu na ni! Kdy tohle konečně skončí? Sama Anna se k tomu všemu snaží přistupovat s nadhledem. „Existuje tolik horších věcí a tragédií na světě, takže je potřeba zabojovat, jinak prostě umřete,“ přiznala. Také doktoři ale pevně věří, že se jí podaří rakovinu i napodruhé zdárně porazit, jako tomu bylo už před osmi lety. „Nemoc zase přeperu, to je jasný, ale potřebuju teď k tomu čas,“ nechala se slyšet po objevení dalšího nádoru. Přesto má stále na svých webových stránkách na léto naplánovaný jeden koncert za druhým. Jak to všechno zvládne?

reklama
reklama

Komentáře