Provoňte si svůj domov léčivou vůní

Nachlazení, rýma či chřipka. Bohužel, v zimním období v době kovidu nejsou tyto nemoci ničím výjimečným. Bránit se jim ale můžete pomocí přírodních éterických olejů. Podívejte se, jak.

1. Na kašel

Když všichni kolem kýchají a smrkají, je dobré preventivně nakapat do aromalampy takové olejíčky, které pročistí vzduch a poradí si s viry a bakteriemi.

To dokáže např. pomeranč, mandarinka, citron, grep, majoránka či jalovec. Můžete je používat jednotlivě, nebo ve směsích. Citrusové olejíčky mají také pozitivní vliv na naši náladu, což v šedivých dnech není k zahození.

2. Na rýmu
Aromaterapie přispěje k průchodnosti nosních dutin a tím zmírní vaše obtíže. Neznámějším olejem užívaným pro zlepšení dýchání při rýmě je tea tree olej.

Ten můžete použít nejenom do aromalampy, ale můžete si ho v případě potřeby, třeba v autobuse, nakapat na kapesníček a inhalovat jeho vůni. Pozor, používání eukalyptového éterického oleje není vhodné pro děti mladší šesti let a často i pro vás.

3. Na imunitu

Pokud vám rýma, lidově řečeno „spadne na průdušky“ nastal čas pro použití oleje z borovice lesní. Přináší úlevu při onemocněních dolních dýchacích cest, usnadňuje odkašlávání, ulehčuje dýchání a odhleňuje.

Pozitivně působí na vaši imunitu a je vhodný i při problémy s astmatem. ro klidný spánek, když máte kašel, se doporučuje uklidňující levandule. Nakapejte ji do odpařovače na topení v ložnici.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden