První manžel si vzal Marilyn Monroe jako šestnáctiletou, aby nemusela do sirotčince!

Než odjel do ciziny, chtěla od něho dítě. Odmítl a udělal osudovou chybu.

Náručí hollywoodské hvězdy Marilyn Monroe (†36) prošlo hodně mužů, jen jeden z nich byl ale jejím prvním manželem. Tehdy jí bylo šestnáct a ženich se jmenoval James Dougherty (†84).    

Když v roce 1990 dělali novináři rozhovor s penzionovaným policejním důstojníkem z Los Angeles Jamesem Doughertym a ptali se ho na jeho první ženu, odpověděl: „Nikdy jsem neznal žádnou Marilyn Monroe a ani dnes se na ni tak nedívám. Znal a miloval jsem Normu Jean.“

Nemohli ji vzít s sebou

James mluvil čistou pravdu. Jeho krátké manželství s erotickým symbolem minulého století proběhlo v době, kdy ještě o nějaké Marilyn neměl svět ani zdání. Slavná blondýnka se totiž narodila jako Norma Jean Mortensen.

A na rozdíl od toho, jak si ji pamatujeme z filmů a fotografií, to nebyla žádná rozzářená kráska. Pravá barva jejich vlasů byla hnědá, Norma také špatně viděla a musela nosit brýle a rovněž koktala.

K tomu všemu prožila ne zrovna radostné dětství. Její matka byla psychicky nemocná, takže bývala často v léčebnách. Budoucí filmová hvězda tak skončila v pěstounských rodinách nebo dokonce v sirotčinci. A když už se ocitla v rodině matčiny kamarádky, musela čelit sexuálnímu zneužívání.

Nikdy vlastně nepoznala

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů
reklama
reklama