První manžel vyděsil k smrti Martu Kubišovou střelbou ze samopalu!

Těžké období po zákazu činnosti završily krach manželství a smrt miminka!

Mohla se stát světovou hvězdou a kariéru k tomu měla dobře rozjetou. Pak ale přišly dramatické události roku 1968. Zostření režimu mělo za následek, že Marta Kubišová (78) prožila těžká dvě desetiletí.

Vzestup ke slávě, kterou si vychutnávala ve druhé polovině šedesátých let, měla Marta Kubišová (78) raketový. Cesta k němu ale rozhodně nebyla snadná. Marta se totiž ani nemusela narodit.

Její maminka měla v době, kdy ji čekala, problémy s nervy. Jednoho dne se zhroutila a skočila do ledové vody. Naštěstí ji zachránili a na svět tak přišla zpěvačka s neobyčejným hlasem, pronikavýma očima a nezdolnou osobností.

Ze skláren do divadla

Problémy v životě měla Marta i kvůli svému otci, a to nespravedlivě. Tatínek byl doktorem a tehdejší režim v 50. letech ho neměl moc rád. Byl falešně obviněn z rozbití rentgenového přístroje. Dostal se do vězení a Marta tak mohla zapomenout na vytouženou vysokou školu.

Vystudovala gymnázium a nastoupila normálně do práce, konkrétně do dělnického prostředí skláren. Byla tu totiž možnost, že když si tímto

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů
reklama
reklama