První manželství Miroslava Žbirky tvrdě doplatilo na rozjezd kariéry!

Přezdívku Meky mu dali kamarádi z ulice podle kanadských hokejistů.

Slavným se Miroslav Žbirka (68) stal v osmdesátých letech. Mimo jiné vyhrál i populární anketu Zlatý slavík. Hvězdný vzestup ale odnesl jeho soukromý život. Naštěstí potom našel skutečně osudovou ženu.

Na hudebním projevu Miroslava Žbirky (68) je znát, že je napůl Angličanem – po mamince. Jeho otec byl československým vojákem, který se za války seznámil v Londýně s mladou Britkou. Tu si pak odvedl s sebou na Slovensko.

„Přijít z Trnavé Hory do Londýna, chovat se tam, jako že nic, a zaujmout Angličanku takovým způsobem, že se za ním odstěhuje do Bratislavy, to je podle mě hezký výkon. Rozhodně to svědčí o zdravém sebevědomí mého otce,“ konstatoval zpěvák.

Syn Jason (+25) se dvojici narodil ještě před koncem války, v roce 1944. Potom měli rodiče oblíbeného zpěváka dalšího syna a sám Miroslav se narodil až jako třetí v pořadí.

Starší sourozenci byli hudebně založení, hráli na kytaru a tím budoucího Zlatého slavíka inspirovali. Začal chodit do lidové školy umění, kde se učil hrát na různé nástroje. V té době také získal svoji

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře