Prý to byl hezký život, jen tak trochu kalamitní

Kubišová zpívala a lidé pod balkonem slzeli dojetím. Slzy ve tvářích měla i zpěvačka, kterou režim tak dlouho pronásledoval.

Zpěvačka Marta Kubišová (79) je skutečně českým národem milovaná dáma. Bohužel, tato obliba ji přišla draho. Kubišová za své statečné postoje zaplatila bojem o holou existenci i smůlou v osobním životě.

Když Marta Kubišová (79) vzpomíná na roky dávno minulé, je to vždy bez hořkosti a zášti. Jen nikdy nezapomene podotknout: „Měla jsem hezkej život. Takovej veselej a kalamitní.“ Tato zdánlivě vtipná věta vystihuje úplně všechno.

Ze snu o studiu nebylo nic

Kubišová si nikdy nezadala s komunistickým režimem a také za to tvrdě zaplatila. Třeba i tím, že své první vymodlené dítě porodila mrtvé. Ale to předbíháme. Pojďme se nejprve podívat, jak to všechno začalo. Marta se narodila 1. listopadu 1942 v Českých Budějovicích.

Tatínek byl lékař, maminka nejprve dlouho v domácnosti a potom prodávala desky v pražské Celetné ulici. Když se rodina přestěhovala do Poděbrad, budoucí

Zbývá vám 86% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden