Moje šťastná hvězda

Působil jako suverén, trémy se ale nedokázal nikdy zbavit

Moje šťastná hvězda

Diváci ho mají zaškatulkovaného jako komika prosťáčka. Ve skutečnosti je poměrně složitou osobností a ve svém životě bojoval s alkoholem i těžkými depresemi.

Podobně jako mnozí jiní slavný komici je LUDĚK SOBOTA (79) v soukromí spíše plachý, uzavřený a přemýšlivý člověk. Málokoho by proto asi napadlo, že svého času byl vyhlášený proutník.

Sám o sobě Luděk Sobota (79) tvrdí, že normální divadlo není nic pro něj a vždycky chtěl dělat jen to, co ho baví. Takže přestože mu kdysi prorokovali budoucnost úspěšného charakterního herce, vydal se vlastní cestou komika. Diváci jsou mu za to pochopitelně vděční, protože jeho výstupy stále milují.

Ocitl se tak ale trochu v situaci rozdvojené osobnosti, protože je ve skutečnosti přemýšlivý introvert se sklonem k depresím, ale na pódiu vždycky dělal naivního troubu a prosťáčka. Prý to je ale i tím, že se narodil ve znamení Blíženců, kteří mají k podobné „schizofrenii“ podle astrologů sklony.

Hercem díky Krampolovi

Dětství prožil v Praze na Žižkově, odkud se znal s budoucím kolegou a kamarádem Jiřím Krampolem (84). Díky němu se také rozhodl zkusit štěstí na DAMU. Usoudil, že

Zbývá vám 89% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden