Ráj uprostřed Atlantiku

Ostrov vhodný pro sportovce i lenochy, pro gurmány, pro bohaté i pro šetřílky, to je Tenerife, největší z Kanárských ostrovů. Chcete na pláž či do přírody? Lákají vás památky? Noční život? Vše tu je!

Původem sopečný ostrov nabízí výjimečně zdravé přírodní prostředí, oceánský vzduch prosycený vůněmi lesů a banánových plantáží, plus horské klima a pláže s jemným, tmavým pískem.

Zdejší městečka, ať už budete kdekoli, projdete i při volném tempu za půl hodinky, leda byste se zastavili v některé z bezpočtu místních osobitých restaurací. Kolorit domečků a křivolakých uliček, vedoucích často z kopce (často prudkého) a hned zas do kopce, doplňují v hlavním městě Santa Cruz na severu ostrova a v Puerto de la Cruz na západním pobřeží krásné barokní katedrály, k velikosti ostrova až nepřiměřené.

Vnitrozemské starobylé město La Laguna sice katedrálu nemá, ale zato se může pochlubit celoročním tanečním festivalem, a všudypřítomná je nadherně bujná květena..

Od katedrály na sopku a do přírody

Doprava po ostrově není náročná, obstarávají ji autobusy, můžete si půjčit i auto či skútr. Vnitrozemí Tenerife se strmě zvedá až k vrcholu Pico de Teide do výšky 3718 metrů, ale i tam se dostanete.

Vede tam totiž od silnice bezpečná lanovka, k jejíž dolní stanici vás z většiny turistických resortů doveze autobus.Nahoře najdete dýmající kráter a skutečnou žhavou lávu, ale větší nebezpečí než vulkán  třetí nejvyšší na světě  představuje proměnlivé počasí, takže svetr a větrovku s sebou.

Vulkán naposledy vybuchl před sto lety, takže žádný strach a trasu si tu vybere každý. V národním parku pod Pico de Teide si lze dopřát normální procházku, celodenní výšlap i náročný trek s průvodcem. Cesty jsou dobře značené.

Něco pro flamedry a spol.

Milovníci zvířat ocení Zoo Loro Parque v Puerto de la Cruz, specializované na papoušky, ale k vidění jsou tu i tygři, šimpanzi, krokodýli, a dokonce i hraví delfíni. O pár kilometrů dál je místo pro romantiky: Mariposario del Drago, kde chovají nádherné motýly.

Jih ostrova láká milovníky nočního života. Oblast se světáckým názvem Playa de las Americas je klasický turistický resort s bazény a plážemi, kam je navezen i jemný písek ze Sahary. Pokud vaši oblíbenou trasu představuje postel-restaurace-pláž-bar a zase postel, jeďte sem.

Tady vám nikdo nebude nadávat za rušení nočního klidu, a nestačí-li vám váš resort, můžete jet na merendu trajektem na další ostrov, menší a zelenější La Gomeru. K pití lze mít víno z místních vinic  čímž zároveň dáváme tip na suvenýr, který si přivézt domů.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden