Relaxace jménem blahodárná koupel

Napuštěná vana plná bublin a vůní vám pomůže celé tělo uvolnit. Navíc je skvělým pomocníkem při zahánění každodenního stresu a únavy. A jednou za čas prospívá také vaší pokožce. Abyste si vychutnala chvilku pohody a klidu jenom pro sebe, je proto ale potřeba nejdřív něco udělat!

Správné načasování je základ

Taková správná regenerační koupel není jen tak! Jestli jste si myslela, že prostě přijdete domů a pustíte kohoutek a zaplujete do vany plné vody, tak na to rychle zapomeňte.

Nejdřív se zamyslete, jestli máte na koupel dostatek času, nemáte například pozvanou návštěvu nebo domluvenou schůzku. Také se ujistěte, že máte po ruce vše co potřebujete. Ideálním časem je většinou podvečer, kdy vás koupel příjemně zklidní před spánkem. Proto už po ní rozhodně nedělejte žádný velký úklid a necvičte.

Tak jako byste některé věci, bez nichž se prostě neobejdete, měla mít po ruce, abyste nebyla během koupele zbytečně nervózní, byste se od některých předmětů jako je třeba mobil měla naopak držet dál! Odstřihněte se od okolního světa Vyvarujte se prostě všeho, co by vás během koupele mohlo rušit.

Veškeré záležitosti určitě ještě půl hodiny počkají. Po blahodárné koupeli je vyřešíte rychle a s nadhledem. Jaká by měla být ideální teplota? Další věc, na co si musíte dát pozor než se do koupele ponoříte, je zvolit správnou teplotu vody. Ideální rozmezí je mezi 40 – 44 °C.

Taková voda vás neopaří, ale zase vám tak rychle nevychladne, abyste si musela neustále dopouštět. Nechcete přece během relaxace nastydnout a zadělat si tak místo pohody na dlouhodobou rýmu a kašel. Studená voda je osvěžující, ale spíše při sprchování. Ve vodě nebuďte déle než 25 minut. Delší pobyt by totiž nesvědčil vaší pokožce. Použijte podpůrné prostředky Kromě teplé vody si můžete navodit příjemnou atmosféru i dalšími podpůrnými předměty jako je vaše oblíbená hudba, svíčky nebo aromalampička.

Zase to ale nepřehánějte, aby se vůně v koupelně zbytečně netloukly. Při koupeli si můžete také přečíst kus právě rozečtené oblíbené knížky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden