Relaxujte v těch nejlepších koupelích

Udělejte si chvilku pro sebe a dopřejte si lázeň!

Koupele! Jsou momentem, kdy se okolní svět zastaví a vy se můžete věnovat jen a jen sama sobě. Co si ale do takové voňavé lázně přidat, abyste dosáhla pocitů, které chcete? Záleží totiž na tom, jestli vás má koupel uklidnit, anebo nabudit, a podle toho byste měla volit přísady.
napu
Použít byste samozřejmě měla hlavně čerstvé bylinky. Ale když nejsou po ruce, dobře vám poslouží i esenciální olejíčky s nezaměnitelnými vůněmi. Poradíme vám, po jakých před blahodárnou vanou sáhnout. Pořiďte si ale radši do zásoby všechny, ať můžete vybírat.

1. Potřebujete povzbudit

Někdo chodí cvičit, jiný si raději dopřeje koupel. Možná jste si doteď myslela, že vám koupání nic neříká a nejste na to typ. To je ale většinou velký omyl. Každopádně to nezjistíte, dokud to sama nevyzkoušíte. Dokonalou bylinkou, která pomůže nastartovat vaše smysly, je rozmarýn nebo šalvěj. Praktickou variantou pro tuto směs jsou malé látkové pytlíčky, které hodíte plné do vany a vy tak nebudete plavat mezi jednotlivými kousky.

2. To nejlepší pro uklidnění a relax

Po náročném dni si každá z nás zaslouží odpočinek. Napusťte si vodu. Ta by neměla být příliš teplá, ale ani chladná, aby vám brzy nevystydla. Tentokrát sáhněte po lipovém květu, kostivalu, ovsu nebo řebříčku. Smíchejte je ve stejném poměru a nasypte do plátěného sáčku. Přidejte ho do koupele už v době, kdy se voda napouští, aby se vůně lépe uvolnily. Dobré je také nezůstávat ve vaně déle než dvacet minut, abyste si zbytečně nerozmáčela pokožku a ta se nestala příliš citlivou.

3. Uzdravte své tělo i duši

Bylinky mají tu kouzelnou moc, že dokážou vyléčit i některé menší zdravotní neduhy, jakým je například vysoký tlak. Pokud trápí i vás, nasypte si do připravené lázně voňavou levanduli. Nebo si prostě jen smíchejte trochu gelu aloe vera s moučkou z mořských řas v poměru jedna ku jedné a směs pak přidejte do vody ve vaně. Nezapomeňte ale ,než se celá do vody ponoříte, voňavou směs pořádně rozmíchat.

4. Buďte krásná díky voňavé lázni

V zimě mívají ženy často problém se suchou a svědivou kůží. Pokud vám stačí ji jenom zvláčnit, přidejte si do vody ovesné vločky. V případě, že vás navíc trápí i citlivá pokožka, vhoďte si do vody meduňku nebo heřmánek. Dobu strávenou ve vaně můžete navíc využít pro nanesení výživné zvláčňující masky na obličej. Myslete ale na to, že se během koupání nesmíte potopit. Máte spíš zánětlivou mastnou pleť? Pomůže vám čerstvé borové či smrkové jehličí.

Tušíte, po jaké koupeli touží muži?

I váš protějšek se někdy rád naloží do zklidňující lázně. Vybírejte pro něho ale takové vůně, které

budou alespoň trochu chlapské. Jsou jimi určitě kopřiva, arnika, jalovec či chmel.

reklama
reklama