Moje šťastná hvězda

Respekt je pro Mayerovou a Kostku důležitější než tolerance

Moje šťastná hvězda

Ke svatbě je přemluvily vlastní dcery a udělaly dobře, protože jejich manželství vydrželo všechny zkoušky i neshody.

Když se Carmen Mayerová (79) podruhé vdávala, zrazovala ji od sňatku vlastní maminka. Ale ukázalo se, že to byla chyba, protože je s Petrem Kostkou (86) už víc než půl století.

Třebaže se Carmen Mayerová (79) považuje za Češku a její čeština je vskutku ukázková, koluje jí po otci v žilách německá a po mamince zase španělská krev. Její životní osud by vydal na román a vlastně až na prahu dospělosti se dozvěděla, kdo byl jejím pravým otcem.

Tajemství otci nikdy neprozradila

Narodila se na konci války v Trutnově, který tehdy ležel v Sudetech a byl součástí Německé říše. Právě sem přivezl zdejší německý malíř, světoběžník a tak trochu dobrodruh Karl Mayer krásnou a vášnivou Španělku z Mallorky, s níž se

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden