Moje sladké tajemství

Ria Hrušovská: Sport na prvním místě

Do fitness se zamilovala už v roce 1996 a od té doby nežije ničím jiným. Zvítězila v soutěži Fitness Model Face of the Year a podařilo se jí získat několik medailí v soutěžích IFBB Bodyfitness.

Společně s Jaromírem Jágrem nafotila kampaň pro CrossFit a jako instruktorka se podílela tvorbě fitness DVD pro ženy. V současné době vede společně s bratrem Gustavem osobní tréninky, výživové poradenství a online koučink pod názvem MPT Academy, je závodnicí crossfit.

Co Vás na Vaší práci baví nejvíc?
Osobní trenérku dělám přesně 20 let a nejvíc mne baví sledovat ty životní příběhy našich klientů, kdy právě naše trénovaní změní mnohdy lidem život k lepšímu.

Ať už po zdravotní nebo psychické stránce. A ten pocit, že jsem toho součástí je prostě dokonalý.

Jak jste se k ní dostala?
Já původně studovala francouzštinu a plánovala být překladatelkou. Ale už ve čtrnácti letech jsem věděla, že moje srdce patří fitness a musím jít za svým snem.

Už tehdy jsem věděla, že se chci stát instruktorkou a trenérkou a šla si rovnou za tím.

(usmívá se) Jsem i nejsem. V práci určitě ano, ale naučila jsem se to nepřenášet do osobního života, protože taková povaha pak není vždy úplně přínosem.

Pracovně tedy perfekcionista jsem, ale už beru statečněji, když se něco nepodaří úplně podle plánu.

Jakými lidmi se nejraději obklopujete?
Lidmi, co jsou pozitivní a přenáší to na vás. Usměvavými lidmi, kterých když se zeptáte, jak se mají, vždy s úsměvem odpoví, že skvěle. Právě tohle bylo třeba super na nedávném foceni projektu Amazing Stories by IQOS.

Celá parta byla složená z úžasných lidí nabitých skvělou energií. To to pak jde vše samo. A to motivuje i mě, dělá mne to šťastnou.

Kdo Vás posouvá vpřed?
Možná to vyzní trochu divně, ale v prvé řadě se snažím posouvat dál sama. Mám dost pevnou vůli a snažím se na sobě neustále pracovat. Stejně tak mne ale dále posouvají lidé, kteří něco dokázali. A neříkám, že to musí být za každou cenu někdo slavný!

Mnohdy mne posune dál rozhovor s mým bráchou, klientem nebo lidmi v práci. Hnacím motorem jsou i moji úžasní rodiče. Jsou to nejvíc pozitivní lidé, co znám. To samé bych řekla o inspiraci.

Inspirují mě známí atleti, lidé, co tvrdě makali a vybudovali svůj business. Stejně tak to může být ale i někdo z mé lekce, s kým vedu třeba náhodný, ale zajímavý rozhovor.

Je. Když jsem v patnácti letech poznala cvičební programy Les Mills.

V ten den jsem věděla, co bude náplni celého mého života.

Litovala jste zpětně některých svých rozhodnutí?
Nikdy jsem svých rozhodnuti nelitovala. Co bylo to bylo, jdu stále dál, zrak upínám kupředu.

Mám za sebou i hodně těžké chvíle a tvrdé životní zkušenosti, ale i z těch jsem si vždy vzala hlavně a jen to pozitivní.

Berete věci s nadhledem, anebo všechno spíše prožíváte?
(usmívá se) Dříve jsem věci hodně prožívala.

Jsem velmi citlivý a emotivní člověk, ale je pravda, že s věkem jsem se už naučila některé věci brát nejen s nadhledem ale někdy i s humorem.

Už se prostě nestresuju věcmi, které nemohu nijak ovlivnit nebo změnit.

Se stresem mi pomáhá trénink. Závodím v crossfitu a trénuji pod přísným vedením trenéru.

To je přesně to, co mne dělá šťastnou, silnou a stresu odolnou. A pak už je to o vnitřním přístupu, nepřipouštět si stres a bojovat s ním.

Jak je to s motivací?
Ať už jsem jakákoliv, s jednou věcí jsem se nikdy nemusela trápit, a to že by mi chyběla motivace.

Samozřejmě i tuhle vlastnost musí člověk trénovat a budovat, ale motivace mi nechyběla nikdy, ani v těch nejtěžších chvílích a že už jich pár za sebou mám.

Je těžké motivovat jiné lidi?
A s mou motivací souvisí i to, že je mou povinností a posláním motivovat jiné lidi. Měla bych jim jít příkladem, ale hlavně mne to baví.

Ať už se bavíme o působení na naše klienty s bráchou nebo lidi na lekcích. To, že mohu někoho motivovat, to mne na tom všem baví právě nejvíc.

Sledujete pravidelně trendy, vychytávky v oblasti životního stylu?
Jasně, že sleduji trendy. Vlastně je sleduji pořád, ať už je to trénink, výživa nebo mentální coaching. V dnešní době je toho ale tolik, že jsem si spíš na vše udělala svůj vlastní obrázek.

Už vím, co funguje a co ne, a to se snažím předávat dál.

Dokáže si odříkat? Máte nějaké neřesti?
Odříkání je součást fitness života. Ale pro mě je to nějak přirozené, takže i to odříkání není nijak náročná věc.

Prostě si nedám drink, když vím, že mne druhý den čeká náročný trénink. A neřesti? (směje se) Tak ty má snad každý, ne? A kdo říká, že ne, tak možná trošku kalí vodu.

Každý den se těším na svou pohodičku u kafíčka a IQOS s mentolkami. Tvrdě makám a dřu, dodržuji zásady správné životosprávy, tak tuhle malou neřest jsem si prostě povolila.

Dění posledních týdnů/měsíců ovlivnilo snad každého z nás. Jak jste dny karantény prožívala Vy?
Během korony jsem i já ze dne na den přišla o práci.

Během pár dní jsem si ale vše srovnala v hlavě a rozhodla se tím nestresovat. Každý den jsem cvičila a točila online videa pro lidi.

Motivovala jsem je, chtěla jsem jim udělat radost alespoň touhle formou. A pak jsem trávila čas se svou rodinou, to bylo krásný. Hodně jsem také spala a tělu dopřávala odpočinek.

Naučila jste se o sobě něco nového?
Každý máme svoje trápení a bolístky. I já. Karanténa mě naučila pokoře. Vážit si věcí jako že jsme všichni zdraví, toho že mám úžasnou práci, skvělou rodinu. Není to úplně něco nového, ale spíš jsem si to připomněla, uvědomila.

Znovu jsem si ověřila, že jsem silná a že ani těžké chvíle mne nikdy nezastaví a neodradí od toho, abych bojovala dál - ať už pro svůj další sen nebo osobní štěstí.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden