Řídíte se svým srdcem?

Dneska si všechno umíte spočítat. Očekáváte, co za to. Sledujete výhody. Mozek nám převálcoval city. Dokážete ale poznat, co vám říká vaše srdce?

Hádky mezi srdcem a rozumem

Někdo věří v Boha, jiný ve svůj mozek a logiku věcí. Ať už věříte v cokoli, když se neodpojíte od vlastního srdce, dostanete nejčistší odpovědi na své otázky. Na práci, vztahy, na lásku, na život a sebe v něm.

Jen se musíte naučit vnímat své pocity, bez našeptávače rozumu, který si myslí, že ví všechno nejlíp a dovede vás dokonale zmást na úkor vašich citů. Mozku nemůže srdce konkurovat v argumentačních schopnostech.

Dokáže ale mozek triumfovat v cítění, protože má silný vztah s intuicí.

Jako Malá mořská víla

Na všechna vaše „proč“ nemusíte v životě získat odpovědi. Stačí, že vy sama to vnitřně prostě cítíte a víte. Srdcem to víte.
Vzpomínáte si na hrdinku z pohádky od Andersena - Malou mořskou vílu, která dá princi upřímně a z hloubi svého srdce daleko víc, než to, co jí on vrátí? I když jí on nakonec zradí, ona od něho neočekává nic, jen ho bezpodmínečně o miluje. Přijde kvůli němu o svůj hlas i život, ale nemohla jinak, protože se řídila srdcem.

Kolik takových hrdinek a hrdinů ještě dnes chodí po světě?

Ukázat city a prohrát

I když pro nás nějaká událost, příležitost, nebo vztah nakonec nedopadnou dobře, víte, že jste udělala všechno správně a především vnitřně pravdivě.

Ono totiž nenamočit do ničeho city, přistupovat k lásce racionálně, prakticky, držet si distanc a přitom chtít všechno, to dneska umí už úplně každý a není to nic obdivuhodného. Stát si za svým srdcem, i když třeba nakonec prohrajete, to už je výsadou hrdinů a hrdinek.

Nejen těch od Andersena.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama