Moje sladké tajemství

Rituály pro vaši duševní pohodu

Na tom, že jsou rituály důležité, se shoduje i většina odborníků na duševní zdraví.

Přechodové rituály a rituály obecně nejenže dodávají lidem pocit klidu a vyrovnanosti, ale také zvyšují sebevědomí. Díky nim získáte pocit, že máte na světě i ve společnosti své pevné místo.

Jde o významné životní milníky související nejčastěji s životními změnami, jako je například přivítání nového člena rodiny, svatba nebo přechod do nové životní fáze. Může se ale jednat i o zdánlivé maličkosti, jako je například nákup první aktovky pro prvňáčka. A také o setkávání s přáteli, ke kterému babí léto přímo vybízí.

Jak si užít party s přáteli, aby působily blahodárně na vaši psychiku? Jde především o sílu okamžiku, dobré jídlo a vychlazený nápoj. Tato kouzelná trojka zajistí úspěch každého rituálu. Domluvte se s přáteli, že každý přinese něco dobrého na zub, hostiteli tak odpadne stres spojený s přípravou jídla pro všechny.

A vy budete mít ve skupině pocit sounáležitosti, pokud jídlo připravíte společnými silami. Dejte vychladit bublinky, sodu a nápoj Coca-Cola, ať pro své hosty připravíte tu správnou pohodovou atmosféru.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden