Rodiče zakázali Brigitte Bardot svatbu a ona se pokusila o sebevraždu!

„Byl to jediný muž, který věděl, že mohu nabídnout něco neobyčejného. Můj manžel i učitel.“

Poznala ho jako patnáctiletá a chtěla si ho vzít, ale rodiče byli proti. Brigitte Bardot (86) si tak musela na svatbu s Rogerem Vadimem (†72) počkat. Manželství pak netrvalo dlouho, ale hodně jí pomohlo.

Na své dětství nevzpomínala Brigitte Bardot příliš v dobrém. Mohli za to hodně přísní rodiče. Matka, jak už to tak někdy rodiče dělají, chtěla do svých dcer přenést své nesplněné sny o tom, jak se stane slavnou. Ačkoliv Brigitte jako malá nebyla prvoplánově atraktivní, matka se rozhodla, že z ní udělá modelku.

Musela si počkat

Podařilo se a na jaře roku 1950 se Brigitte dostala na titulní stranu slavného časopisu Elle. Roger Vadim v té době pracoval jako asistent režie. Fotka Brigitte neušla jeho pozornosti a tak dívku oslovil a nabídl jí roli ve filmu. To sice nevyšlo, nicméně důsledek seznámení byl, že se Roger do Brigitte zamiloval.

S ohledem na její věk a její rodiče to ovšem byla tajná láska. Ačkoliv měl Roger slušný původ, protože pocházel z rodiny ruského diplomata, otci a matce Brigitte se nelíbil jeho

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře