Moje šťastná hvězda

Rodinné štěstí prince Radovana zničil jediný okamžik

Moje šťastná hvězda

Herec a zpěvák Josef Zíma (87) nebo také Pepíček, jak mu mnozí láskyplně říkají, navždy zůstane pro své fanoušky králem české dechovky. To je ale poněkud nespravedlivé označení. Vždyť Josef po celou svoji aktivní kariéru působil i jako herec na prknech několika známých divadel.

Vystudoval herectví i zpěv

Josef se už jako dospívající mladík toužil věnovat kumštu. Proto po absolvování gymnázia v Praze-Michli vystudoval na Pražské konzervatoři herectví a zpěv. Současně se studiem na DAMU se soukromě učil zpěvu u známého profesora Konstantina Karenina (†69).

Po ukončení studia nastoupil Zíma do svého prvního angažmá v Benešově u Prahy, kde působil tři roky až do nástupu vojenské prezenční služby. Josef měl štěstí, že mohl přečkat vojnu v Armádním uměleckém souboru.

Angažmá mu nabídl Jan Werich

Po ukončení vojenské služby nastoupil Zíma do Divadla satiry, dnešního Divadla ABC. Toto angažmá mu

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden