Roger Moore: Zemřel legendární Bond

Přál si menší obřad

Do hereckého nebe odešel jeden z nejznámějších představitelů agenta 007, britský herec sir ROGER MOORE (†89). Moore zemřel po krátkém a statečném boji s rakovinou ve Švýcarsku. Fanoušci na něj však nikdy nezapomenou.

Roger Moore byl v pořadí třetím představitelem Jamese Bonda, kterého si poprvé zahrál v roce 1973 ve filmu Žít a nechat zemřít. Právě tehdy také přišel v jeho kariéře opravdový zlom. Role agenta 007 mu přinesla celosvětovou popularitu. I tak byl ale Moore označován jako jeden z nejhorších Bondů. Sám Moore si z toho často dělal legraci. „Podle internetu jsem byl nejhorší, protože jsem byl nejzábavnější Bond. Nenávidí mě za to,“ vtipkoval Moore, který se v roli slavného agenta objevil celkem šestkrát. Jeho podání bylo ale jiné než u jiných před stavitelů. Přinesl do něj totiž obrovskou nadsázku. Někdy šlo až o komediální situace vygradované do extrému. Mnozí si proto jistě ještě pa matují scény, kdy například přistál se stíhačkou u benzinky kvůli natankování. Po bondovkách už se ale Moore nedokázal více prosadit a jeho herecká kariéra začala strmě upadat. Jedním z jeho filmových přešlapů byl například film Souboj cti v režijním debutu JEAN-CLAUDA VAN DAMMA (56) nebo gay komedie Plnou parou vzad. Diváci jej ale mohli zahlédnout i ve filmu Kleopatra nebo Páni mají radši blondýnky. Ze samotné postavy Bonda si dokonce utahoval. „Nemyslím si, že je Bond hrdina. To je přece nesmysl. Jak může být špion, když přijde do kteréhokoli baru a hned ho vítají – Á, pan Bond. Takže protřepat, nemíchat?“ smál se herec, jež ve skutečnosti nenáviděl zbraně a nikdy ani žádnou nevlastnil.

Mlátily ho

Posledních deset lež žil herec v ústraní a již nenatáčel, zato se velmi věnoval charitě a dobročinným akcím. Co měl ale se slavným agentem společné, byla vášeň pro ženy. Sám herec dokonce prohlašoval, že byl ještě větší svůdník než samotný Bond. Ten měl dohromady 51 milenek. Ženatý byl Moore celkem čtyřikrát a s jednou z manželek měl tři děti. První dvě manželky ho ale prý pěkně týraly. Dokonce ho prý bily.

reklama
reklama