Můj čas na kafíčko

Role veksláka Romanovi Skamene pomohla, když se dostal do kritické situace!

Můj čas na kafíčko

„Byl jsem divoký, asi proto se ze mě stal herec. Celý život jsem byl trochu grázl a teď jsem klidný venkovský důchodce.“

V jedné ze svých slavných dětských rolí hrál Roman Skamene (65) prince i chuďase. Dá se říct, že něco podobného si prožil i v dospělosti, když se pustil do podnikání a dostal se do dluhů!

Herec Roman Skamene (65) vyrůstal do čtyř let v Plané u Mariánských Lázní, později se shodou náhod přestěhoval do Plané nad Lužnicí. „V obou Planých byl můj tatínek polesný a potom hajný,“ prozradil.

Šokující později pro kluka z venkova bylo, když se rodina přestěhovala do Prahy. Maminka měla totiž pocit, že tam budou mít Roman i jeho sestra větší uplatnění. A nemýlila se!

Pro dopisy chodil s kufrem!

Romanova máma správně ve svém synovi odhadla herecký talent a tak ho posílala na různé konkurzy. Protože byl menší postavy a vypadal o hodně mladší, ztvárnil ve třinácti letech žáka druhé třídy ve filmu Útěk. Ten mu ale ještě moc slávy nepřinesl, protože brzy po dokončení šel do trezoru.

Popularita přišla až se seriálem Záhada hlavolamu a později s dvoudílným televizním filmem Princ a chuďas. To už se z Romana stala opravdová hvězda. „Pro dopisy od fanynek jsem si na poštu chodil dokonce s kufrem,“ vzpomínal herec.

„Právě snad i díky této dvojroli jsem se v této době nijak nepovyšoval a nebyl jsem snad ani nafoukaný.  Z filmu jsem si vzal do života to, že

Zbývá vám 70% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden