Roli mámy prožila Míla Myslíková jen ve filmech

Dobrosrdečná a důvěřivá herečka celý život hledala štěstí a lásku. Marně...

I když byla podle mnohých pro role matek stvořená, osud jí vlastní děti nedopřál. Ke konci života navíc těžce onemocněla a o veškerý majetek ji nakonec připravila sekta.

Narodila se jako Bohumila, ale dodnes ji známe jako Mílu Myslíkovou (†71). Byla typickou představitelkou kyprých žen krev a mlíko. Její tvář si pamatujeme třeba z role maminky ve filmu Marečku, podejte mi pero a určitě si ji vybavíme i jako maminku Štěpána Šafránka ze série Básníků nebo jako ráznou skladnici z filmu Holky z porcelánu, kde byla opět navíc starostlivou mámou.

K divadlu měla herečka blízko už od dětství, protože maminka provozovala půjčovnu divadelních a karnevalových kostýmů. Malá dcera Bohumila, které se už tehdy neřeklo jinak, než Míla, měla tak každý den na

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden