Moje šťastná hvězda

Rostlinné oleje do vaší domácí lékárny

Že oleje nepatří jenom do kuchyně, je všeobecně známo. Používají se přece i v kosmetice. Ale víte, který olej vám pomůže zbavit se vrásek a který například snižuje krevní tlak?

Zdravý není jen olivový olej, ale například také měsíčkový, třezalkový nebo olej z rakytníku.

Lněné semínko

Zastudena lisovaný lněný olej snižuje riziko vzniku nádorových onemocnění, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a vysoký krevní
tlak. Nesmíme ale zapomenout na jeho příznivé účinky zejména v souvislosti se srdcem a cévami. Olej z heřmánku Heřmánek využívali i staří Egypťané. Dobře věděli, že pokud člověk trpěl svědivostí kůže nebo plísňovým onemocněním kůže, zabere hlavně on. Navíc se heřmánkový olej hodí i k ústní hygieně.

Olej z heřmánku

napomáhá zbavit se trávicích obtíží, jako jsou křeče z nadýmání, plynatost nebo zánět střev. Měsíčkový olej Měsíčkový olej působí antibakteriálně a protizánětlivě.

Nejvíce zdraví přínosných látek nesou okvětní lístky. Protože zvláčňuje a regeneruje kůži, používá se k lepšímu hojení pooperačních jizev, na vyrážky, lupénku a některé druhy vyrážek. Při potírání dásní také zmírňuje bolest zubů.

Uvolňující třezalka

Třezalkový olej se hodí pro všechny typy pleti, zejména však na suchou. Zjemňuje, zvláčňuje a mohou ho používat i ti, kteří mají citlivou či dokonce zánětlivou pleť.

Pokud máte ráda masáže, nechte si ji udělat právě tímto olejem. Masážní a regenerační olej aktivují procesy látkové výměny a tím vaše kůže dostane vše, co potřebuje.

Hojivý rakytník

Vrásek se můžete zbavit pomocí oleje z rakytníku. Mimo jiné také zmírňuje projevy lupénky a také atopického i jiného ekzému. Působí protizánětlivě a urychluje hojení drobných oděrek a ranek. V zimním období ho mějte po ruce ve své lékárničce určitě. Zabírá totiž i jako zklidňující prostředek na omrzliny.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden