Rozbolely vás zuby?

Přestáváte vnímat vše ostatní a nejste schopná nic dělat. A co teprve, když se to stane o víkendu nebo během svátků. Pokud není lékař nablízku, vyzkoušejte rychlou provizorní pomoc z přírody!  

Citron na zub

Stačí, když máte po ruce citron. I když jsou šťávy z ovoce agresivní na zubní sklovinu, dokážou mistrně zmást bolavé nervy a ty pak neposílají okamžité signály o bolesti do mozku. Vložte si do úst kousek citronu a přiložte ho na bolestivé místo. Potom zlehka cucejte. Opakujte víckrát po sobě.

Česnek do ucha

Sice se říká, že stroužek česneku v uchu pomáhá právě při bolestech uší, ale mnohem účinněji působí ze stejného místa na zuby. Stačí malý stroužek, nebo odříznutý plátek (necháme řez zaschnout, aby nedráždil pokožku) a zasuneme ho na kraj zvukovodu – jen tak, aby šel snadno vyndat.

Účinkuje okamžitě!  

Když přijdete od zubaře Pokud jste už zubaře navštívila a máte rozedřenou dáseň, udělejte si zelený čaj, nechte ho vychladnout a kloktejte ho. Má zklidňující účinky a dokáže bolest zahnat.
Když se bolest nedá vydržet, tlačte na speciální body. Tlak na bod mezi ukazovákem a palcem pomáhá snižovat bolest obecně. Další místa jsou mezi horním rtem a nosem a na zadní straně ušních lalůčků. Místa mačkejte asi deset sekund, potom tlak uvolněte. Opakujte několikrát po sobě s malými přestávkami.

reklama
reklama