Rozdíl mezi láskou a touhou

První fáze lásky je touha, kterou ovlivňují hormony testosteron a estrogen. Je to čistý sexuální pud, původní živočišná potřeba se rozmnožovat, která se změnila v touhu po fyzickém i psychickém uspokojení.

Druhá fáze je přitažlivost. Jde o stav, kdy nemůžete jíst, spát a dělat vůbec nic, protože pořád myslíte na toho druhého. Jste ovlivněna hormony adrenalinem, dopaminem a serotoninem. Třetí fází lásky je oddanost, která umožňuje, že spolu páry zůstanou.

Ovlivňují ji hormony oxytocin a vazopresin (vylučovaný po sexu). Vztahy s okolím Když jste zamilovaní, chcete, aby se váš partner seznámil s co největším množstvím lidí ve vašem okolí. Chcete ho ukázat svým přátelům a rodině a chcete, aby jím byli také ohromeni.

My místo já Když jste zamilovaní, používáte častěji zájmeno „my“ místo „já“. Například, když se vás někdo zeptá, co jste dělala ve středu spíše než „Šla jsem do kina“, řeknete „Šli jsme do kina.“ Naprostá otevřenost Když jste zamilovaná, toužíte sdílet s partnerem vaše sny, obavy, cíle a budoucnost.

Můžete mu říct tajemství, které jste nikomu neřekla. Oproti tomu, když jste pouze pod vlivem touhy, jste uzavřená, bráníte se prozradit citlivá místa své duše. Bojíte se jít do hloubky. Společné sdílení vašeho soukromí Když jste zamilovaná, tak vás druhý člověk silně ovlivňuje.

O všech rozhodnutích se nejdřív radíte s partnerem. V případě, že se vám stane něco nepříjemného, chcete se svěřit. A když se stane něco skvělého, chcete se pochlubit, abyste se z dosaženého úspěchu těšili společně.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden