Rozhýbejte své tělo

Je to běh na dlouhou trať, ale vyplatí se. Musíte však dbát na to, abyste tyto zásady dodržovala každý den. Jakmile budete na zrychlení metabolismu pracovat dvakrát do týdne, nebude to mít valný efekt.

Zacvičte si

Svalová hmota vám rychle ubývá, a proto je velmi důležité, abyste posilovala.Nemusíte hned chodit do fitness centra, bohatě vám stačí PET láhev naplněná vodou. Pak můžete klidně posilovat i u televize. Jistě si vybavíte pár základních cviků, případně si zajděte někam na placenou hodinu a pak si podobně cvičte doma.

Nejezte pozdě večer

A rozhodně ne sacharidy, tedy cukry. Ovoce, rýže, těstoviny, luštěniny... Po tom všem tloustnete. Pokud nebudete ten den ještě vyvíjet nějaký aktivní pohyb, omezte se na zeleninu, tofu nebo lehkou nezahuštěnou zeleninovou polévku.Zapomeňte i na večerní kávu. Vaše tělo se totiž po ní ve spánku nebude moc uvolnit a regenerovat tak, jak je zapotřebí.

Vstávejte s elánem

Každé ráno se protáhněte a dejte si patnáctiminutovou rychlochůzi, jízdu na rotopedu nebo si jděte zaplavat.Ke snídani si dávejte hlavně bílkoviny jako jogurt nebo tvaroh, ovoce a sýr nebo šunku či vajíčka. Hlídejte si štítnou žlázu Pro zdravou štítnou žlázu je důležité, abyste měla dostatek selenu, zinku, mědi a jódu.

Pokud vám něco chybí, kupte si v lékárně tabletky, které všechny tyto prvky obsahují. Štítná žláza je pro vás totiž hodně důležitá. Hormony štítné žlázy regulují metabolismus a také ovlivňují spotřebu energie.Pokud tedy bezdůvodně přibíráte, vyhledejte nejprve lékaře.

Nedržte hladovku

Drastické diety zpomalují metabolismus. Kilogramy jdou sice rychle dolů, ale na úkor svalové hmoty. A čím méně svalů máte, tím pomaleji bude váš metabolismus fungovat.

reklama
reklama