Můj kousek štěstí

Rozkvetlá Paříž je nejkrásnější

Pověstné vonící růže a královna romantiky nad řekou Seinou – to je to správné jaro!

Jaký je ten nejlepší termín pro návštěvu slavné metropole lásky? Jistě měsíc květen, kdy kvetou stromy a francouzské bulváry lákají k procházkám ve dvou.

Když řeknete Paříž, určitě se vám vybaví úžasné památky, kterými se může francouzská metropole pochlubit. My se ale zaměříme hlavně na měsíc lásky – květen. V tomto městě je památek tolik, že by vám na ně nestačil ani týden, abyste je obešli. Paříž je však hlavně o atmosféře a způsobu života a Pařížané nikam nespěchají, chtějí se posadit do příjemné kavárny a povídat si.

Nespěchejte!

Od Francouzů se vyplatí převzít jejich přístup k památkám, včetně jejich železné dámy − Eiffelovky. Svůj národní symbol sice milují, ale rozhodně by na něj nestáli několikahodinovou frontu. Raději si posedí a poklábosí.

Nesnažte se projít naplánovaně památky za každou cenu, ale věnujte jeden ze dnů jen procházkám a zmíněným kavárnám. Pamatujte na to, že v sobotu Pařížané nakupují a v neděli, po dlouhém obědě, vyrážejí za kulturou. Proto uděláte nejlépe, když se budete v tomto městě chovat přesně obráceně!

V sobotu se věnovat kultuře a obchodům se zdaleka vyhnete! Pokud zatoužíte po památkách, určitě se podívejte na gotickou katedrálu Notre Dame, kde se v minulosti odehrála řada významných událostí, včetně korunovace Napoleona. Budete ale koukat zpovzdálí, protože po požáru v roce 2019 se opravuje.

Pokud toužíte vidět velkolepý svatostánek, vyberte si St. Sulpice, je druhým největším v Paříži. Jistě si také vzpomenete na film Amelie z Montmartru, který se proslavil kouzelnými záběry ze slavného kopce, kam vede lanovka. Centrum Paříže vás prostě ohromí.

Romantika s Angelikou

Nezapomeňte na vyhlášenou galerii Louvre, kde se to slavnými obrazy a sochami jen hemží. Nebude to pouze da Vinciho Mona Lisa, kdo vás uhrane. Tady se můžete procházet celý den, a stejně to bude málo.

A výlet do nejslavnějšího zámku ve Versailles, pýchy Ludvíka XIV., neznamená den strávený pouze v jeho komnatách, najdete toho tady mnohem více – vedle úžasného parku, známého například z filmů o Angelice, také slavnou katedrálu sv. Ludvíka. V máji se ale projděte hlavně v některém z parků a zahrad.

Většina z nich jsou kouzelná místa plná vzrostlých stromů, barevných květin a pohodlných laviček. Pařížané do zahrad chodí nejen relaxovat, ale také si popovídat.

Například ta obklopující sídlo Senátu je díky své poloze v srdci města oblíbenou odpočinkovou destinací místních starousedlíků i turistů. Říká se jí Lucemburská zahrada.

A za pozornost stojí též Latinská čtvrť, kde se nachází slavná univerzita Sorbonna a kolem ní objevíte neuvěřitelné množství milých a cenově dostupnějších studentských kavárniček. V tento čas je tady velkým lákadlem botanická zahrada, kterou poblíž univerzity najdete.

Kopec křepelek

Toužíte vidět Montmartre, který je samozřejmě pouze jeden? Mnoho Pařížanů a nejeden turista už ale dávno nabyli dojmu, že své kouzlo pod náporem návštěvníků ztrácí.

Jestli mezi ně patříte, možná vás zaujme dobře utajená čtvrť Butte aux Cailles neboli Kopec křepelek. Je to klidné místo plné malých restaurací a kaváren v dlážděných uličkách na jihozápadním okraji vnitřní Paříže.

Prodloužený víkend autobusem s noclehem a snídaní ve tříhvězdičkovém hotelu pořídíte
již od 4 190 Kč

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden