Rozlučte se s chrápáním

Chrápání je častá porucha spánku, na kterou existuje celá řada rad, jak si od ní ulevit. Bez chrápání dopřejete klidný spánek všem spolunocležníkům, ale hlavně se do růžova vyspíte i vy.

Zjistěte příčinu

Pro účinnou léčbu je třeba zjistit, co chrápání způsobuje. Snažte se vypozorovat, kdy chrápete. Jestli je to po přejedení, po zvýšené konzumaci alkoholu nebo zda chrápete jen v nějakém ročním období či při určité spánkové poloze.

Přírodní léčba

Dvě kapky vonného oleje si nakapejte na polštář.

S chrápáním vám může pomoci máta, ostropestřec nebo dobromysl. Z těchto bylin si udělejte odvar, který pijte po dobu jednoho týdne, a uvidíte, že se vám uleví.

Správně se uložte

Spěte na boku, protože touto polohou dosáhnete největší průchodnosti dýchacích cest. Naprosto nevhodná je při chrápání poloha na zádech, a sice proto, že když se vaše svaly uvolní, automaticky se vám otevře pusa a poklesne jazyk. Pomáhá více polštářů pod hlavou.

Zvlhčete vzduch

Příčinou chrápání může být i suché a teplé prostředí ložnice. Je dobré si do místnosti pořídit buď kvalitní zvlhčovač vzduchu, nebo k posteli umístit nádoby s čistou vodou, případně vlhké prostěradlo. Proti nepříjemným zvukům taky účinně pomáhá horká sprcha před spaním.

reklama
reklama

Komentáře