Rozvedl se s nemocnou ženou, jinak by zemřel sám!

Legenda československého herectví, ano právě tak můžeme nazvat vynikajícího Ladislava Chudíka (†91), který rozhodně neměl ve svém osobním životě ustláno na růžích. Svůj pokročilý život, považoval jen za prodloužený čas, jak sám popsal v knize svých vzpomínek.

Muž se seriózní tváří, vždy budící dojem velice slušného člověka, kterému řadu dalších pozitivních rysů a vlastností vtiskávali v očích televizních i filmových diváků jeho charakterní role a nebyli liché, ano takový byl Ladislav Chudík (†91), slovenský herec a uznávaný pedagog. Do hereckého nebe se odebral v úctyhodném věku a zanechal za sebou celou řadu nezapomenutelných rolí, jejichž podstatu umocnil svým procítěním, svým osobitým ztvárněním.

Narodil se na středním Slovensku a jako ještě nerozhodný chlapec nastoupil na gymnázium v Kremnici. Pomalu v něm dozníval dětský sen, že se stane strojvůdcem. Po maturitě odešel do Bratislavy a pokračoval ve studiu na filosofické fakultě bratislavské univerzity, kde se zapsal na studium slovenské a ruské literatury, ale také na

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře