Rozvod přišel v nejtěžších okamžicích jejího života

Byla tak krásná, až se mužům v její blízkosti tajil dech. I proto je k neuvěření, že skvělou herečku Martu Vančurovou (73) opustil manžel ve chvíli, kdy bojovala s vážnou nemocí.

Stále půvabná Marta Vančurová (73) patří v našem showbyznysu k zářivým výjimkám. Její soukromý život nikdy neplnil stránky tisku, a my se tak mohli jen dohadovat, zda je vdaná, za koho a jak se jí vlastně daří.

Malíř nyní žije s mladinkou Olgou Špátovou.

Manžel odešel k mladší ženě

Pokud už ji opravdu postihlo nějaké trápení, na veřejnost pronikly jen střípky informací. Herečka, která nás okouzlila například v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje nebo v dechberoucím dramatu Den pro mou lásku, se v soukromí potýkala s vážnou chorobou i rozpadem manželství, aniž by se se svými starostmi svěřovala fanouškům.

Když onemocněla rakovinou prsu, po víc než 20 letech ji a syna Honzu (43) opustil životní partner, známý kameraman Jan Malíř (73). Ten nyní žije s režisérkou Olgou Špátovou (38), se kterou si na prahu své sedmdesátky pořídil druhou rodinu.

Bolestné vzpomínky

V tu chvíli si Vančurová jistě myslela, že už ji nic horšího snad ani nemůže potkat. Přesto dál bojovala o své zdraví, aniž by o tom někomu řekla. Jen pár jejích nejbližších přátel a kolegů z divadla vědělo o tom, že právě prochází náročnou léčbou a velkou osobní krizí.

Divadlo se pro ni stalo terapií a milované herectví krásnou zábavou a koníčkem. Oporu hledala i v přírodě, která pro ni byla vždy tím nejkrásnějším chrámem na světě. Marta se uzdravila a na svůj tehdy tak bolestný rozvod dnes vzpomíná bez hořkosti v hlase.

Syn potřeboval oba rodiče

Jak ale sama říká, odpustit se dá, zapomenout však nikoli. A to proto, že se tehdy staly věci, které jí málem zlomily vaz. Vždyť její syn právě přicházel do puberty a potřeboval oba rodiče. Otec tu ale nejednou nebyl, a herečka tak zůstala na všechno úplně sama.

„Někdy jsem chtěla, aby někdo přišel a já na něj na chvíli mohla všechno naložit a odpočinout si,“ svěřila se Marta. Nikdo takový se ale zřejmě neobjevil, protože Vančurová už zůstala sama.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama