S celerovou šťávou rozhodně zhubnete!

Celer většinou užíváme pouze ve formě koření. Dokonce dokáže částečně nahradit sůl. Svou pozornost bychom ale měli koncem zimy zaměřit především na celerovou šťávu .

Tato zelenina svérázné chuti obsahuje více jak osmdesát různých, zdraví velmi prospěšných, vitamínů a minerálů. Obsahuje velmi mnoho vitamínu C – jeho listy ho mají dokonce více než citrusy. Také je skvělým zdrojem B-komplexu a najdeme v něm vitamíny A, E a K. Celer je unikátní tím, že z něho získáme největší množství fosforu. A dále výrazné množství hořčíku na lepší náladu a železa na podporu krvetvorby.

Prevence proti artróze

Celerová šťáva pomáhá zbavovat tělo škodlivých toxinů. Proto je ideální součástí jarních detoxikačních kůr. Povzbuzuje metabolismus a odstraňuje nadbytečnou kyselinu močovou, která by jinak krystalizovala v kloubech a způsobovala nevyléčitelnou artrózu. Také podporuje tvorbu žluče, a chrání před vznikem žlučníkových kamenů. Pomáhá při trávení a je velmi prospěšná pro ty, kdo mají problémy se zácpou. Jídelníček pravidelně obohacený o celer je také vhodný pro ty, kteří mají problémy s vysokým tlakem. Celerová šťáva je močopudná, zlepšuje tedy práci ledvin.
A výrazně podporuje hubnutí.

Má velmi málo kalorií.

Pokud chcete zdravě hubnout, tak nemusíte radikálně měnit jídelníček, či zavádět drastickou celerovou dietu. Doporučuje se pouze obohatit menu o šťávu ze syrového celeru. Syrový celer můžete přidávat do různých salátů, pomazánek, polévek a nebo chroupat jen tak či s pečivem. Pozor ale! Strouhaný celer černá, je nutno ho promíchat s trochou citronové šťávy. Nejlepší je začínat a končit den celerovým životabudičem, neboli sklenkou celerové šťávy promíchanou se šťávou jablečnou. Někdo doporučuje přidat ještě trochu mletého chilli..

reklama
reklama