S Hanzlíkem nic neměla!

Alena z Noci na Karlštějně, Doubravka z Léta s kovbojem. Pořád hrála s Hanzlíkem pár ve filmu, ale tehdy už chodila s Jiřím Ornestem.

Odmalička chodívala za maminkou do karlovarského divadla. Ta ale nebyla herečka, ale účetní. Do Prahy se Daniela Kolářová (74) přestěhovala až po maturitě, do té doby tam jezdila za babičkou a dědou, kteří měli chatu na Jarově naproti Zbraslavi.

Malá Daniela byla hubená jako násada od koštěte, a protože tatínek prodělal tuberkulózu, maminka se třásla strachy, aby dceru nepotkal stejný osud. A tak ji všichni vykrmovali, na což ona dodnes s hrůzou vzpomíná.

Zejména babička vnučku krmila jako husu před posvícením. „Byli přesvědčení, že čím víc budete jíst tlustý maso, tím víc přiberete,“ podotýká herečka. Veselejší vzpomínku má pak na karlovarskou kolonádu padesátých let.

Už tehdy se po ní promenádovaly dámy z Ruska, nosily tepláky stažené dole na gumičku, k nim střevíčky na podpatcích a voněly až příliš – ruské voňavky byly tehdy velice intenzivní. „Když jste s

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře