Moje šťastná hvězda

S poslední ženou to byla láska na první pohled

Moje šťastná hvězda

Kam přišel, všichni z něho zůstali úplně vedle. Miloš Forman měl neobyčejné charisma, na které sbalil i svou třetí manželku.

Na MILOŠE FORMANA (†86) diváci nejspíš nikdy nezapomenou. Podobně tomu je i s jeho ženami, které to s ním neměly vždy jednoduché, ale vzpomínají na něj v dobrém.

To, jaký byl Miloš Forman (†86) v soukromí, i to, co dokázal, bylo hodně ovlivněno jeho dětstvím, kdy harmonické roky prožité v rodné Čáslavi skončily druhou světovou válkou.

Během ní zemřeli oba jeho rodiče v koncentračním táboře a on musel od svých deseti let žít u příbuzných. Další rána přišla na prahu dospělosti, kdy byl rodině v roce 1948 znárodněn penzion, který provozovala.

Toužil po divadle

Následující roky prožil v Poděbradech na internátu, kde se ale seznámil a sblížil s Václavem Havlem (†75). Toužil po divadelní kariéře, nakonec se dostal na FAMU a vystudoval scenáristiku. Už tehdy bylo zřejmé, že se

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden