Můj čas na kafíčko

S pozdním těhotenstvím přišla nečekaná situace!

Na venkově jsem stále čekala, jestli mi můj muž napíše nebo zavolá.

Na pořádně zamotané období v mém životě po letech vzpomínám s nadhledem.

Bylo mi skoro čtyřicet let, když jsem se chystala oznámit manželovi, že jsem konečně těhotná. Marcel, můj muž, byl ale rychlejší a měl pro mě připravenou jinou zprávu. Řekl mi, že někoho má a že dotyčná přišla do jiného stavu!

Odešla jsem důstojně

V první chvíli jsem byla v šoku. Po deseti letech klidného manželství, v době, kdy čekám dítě, mě manžel chtěl opustit. Bojovaly ve mně strach, žárlivost, ale nakonec zvítězily pocity hrdé budoucí matky. Zahrála jsem si na ušlechtilou.

O svém těhotenství jsem Marcelovi neřekla a v klidu jsme se domluvili, kdy se odstěhuji ze společného bytu. Měla jsem totiž po rodičích na venkově velký dům. Za týden jsem skutečně od svého muže odešla. Kvůli vytouženému miminku jsem chtěla být silná, takže jsem se nevybrečela ani pak, když jsem byla sama.

V domě na venkově, o který se do té doby starali sousedé, jsem se rychle zabydlela.Napadaly mě všelijaké myšlenky, které bolely. Měla jsem o svého muže bojovat? Měla jsem mu říct o svém těhotenství? Proč jsem z toho hned vycouvala?

Šla jsem jako ovečka na porážku. Člověk by měl myslet na všechno, ale tohle? Snad se mi ozve, snad to ještě jednou budeme moci spolu probrat. Znala jsem Marcela dobře a věděla, že mu bude divný můj rychlý ústup.

Manžel se neozýval

Na kontroly jsem chodila k místnímu doktorovi. Ujistil mě, že je vše v pořádku. Když jsem odcházela, napadlo mě zeptat se ho, jak to bude vlastně s otcovstvím mého muže a s jeho právem na dítě. Vypověděla jsem mu celý příběh a než jsem dospěla k závěru, oči se mi topily v slzách.

Uvědomila jsem si, jakou hloupost jsem udělala. Doktor mi řekl, že pokud se Marcel k dítěti přihlásí, budu to mít těžké a on bude mít na syna nebo dceru právo. Doporučoval mi, abychom se s manželem nějak dohodli. Čekala jsem, že se Marcel časem nějak ozve, ale nevolal ani nepsal.

Přemýšlela jsem, jestli mám poslechnout doktora a přiznat manželovi své těhotenství? Při té myšlence mě zaplavila vlna nenávisti a odporu k němu, což se mi nikdy předtím nestávalo. Došlo mi, že to musím nějak vyřešit, že se s tím musím vyrovnat a udělat nějaký rozhodný krok.

Nečekaný obrat

Jednoho odpoledne jsem se vydala na nedalekou louku, abych tam na sluníčku přemýšlela, co bude dál. Vzpomínala jsem, co všechno jsme s Marcelem prožili a jak jsme se měli rádi. Přemýšlela jsem o tom, kde jsem udělala chybu a kdy se pro něho náš vztah začal lámat natolik, aby mi byl nevěrný s jinou ženou.

Bojovala jsem s lítostí a částečně i s pocitem viny. Uvědomovala jsem si, že jsem se nechovala vždy hezky a že Marcel musel často snášet mé špatné nálady. Když navíc dlouho nepřicházelo dítě, které jsme si oba přáli, asi to takhle muselo dopadnout.

Měla jsem zavřené oči, takže jsem nepostřehla, že na louku přišel někdo další. Zjistila jsem to, až když mi dotyčný člověk položil ruku na rameno. Nejprve jsem se hrozně lekla a pak překvapením vykulila oči. Byl to můj muž! Posadil se vedle mě a oba jsme mlčeli.

Netušila jsem, proč za mnou přišel, ale byla jsem ráda, že je tady. Pocítila jsem touhu ho obejmout. Nebránil se. Přitiskl se ke mně jako kdysi, možná pevněji. Po chvíli jsme vstali a šli do domu.

Marcel mi po cestě vysvětloval, jak hloupě naletěl a že to dítě nebylo jeho. Omlouval se mi, říkal, že až pozdě si uvědomil, jak moc pro něj naše manželství znamená. Odpustila jsem mu.

Věděla jsem, že v našem vztahu máme oba dva co napravovat. A čekal nás úkol: láskyplný domov pro naše dítě. Dcera má dnes už po maturitě, ale o tom, co předcházelo jejímu narození, jsme jí raději nikdy nevyprávěli...

Eva L. (60), Třinec

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden