S takovým obličejem přece nemohl hrát dobráky

Švagrová Jaroslava za ním tak dlouho jezdila, až spolu nakonec začali chodit, a pak se dokonce vzali.

Výjimečný Josef Somr (87) si nikdy nenaříkal, že nemůže hrát muže, po kterých ženy touží. Miloval divadelní prkna, a i když jeho začátky byly velice těžké, nakonec se přece jen dočkal úspěchu.

Legendární výpravčí Hubička z Ostře sledovaných vlaků, profesor chemie Ječmen z Básníků či Holubec ze Zdivočelé země, to jsou nejznámější role, které hrál národem milovaný Josef Somr (87). Všechny postavy ztvárnil s naprostou bravurou sobě vlastní, a my tak můžeme jen litovat, že se tento bard českého herectví pomalu loučí se svou kariérou.

Nikdy nehrál krasavce a milovníky

Vždyť Somr už několik desítek let patří k tomu nejlepšímu, co nám mohla česká divadelní a filmová scéna nabídnout. Ačkoli nikdy nehrál krasavce a milovníky, diváci ho zbožňují a jeho jméno v titulcích je pokaždé zárukou té nejvyšší kvality.

A to přitom nechybělo málo, a Somr by se hercem nikdy nikdy nestal. Josef se totiž

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden