S věčně mladou blondýnkou diváky baví svět

V květnu oslavila šedesáté sedmé narozeniny. Kdo by to do ní řekl? Líbí se i mladíkům. Jednoho takového neodolatelného si kdysi vzala.

Dětství radostné rozhodně nebylo, provázel ho smutek, zoufalství a šikana. Když bylo budoucí herečce pouhých devět let, tatínka jí zavřeli za kolaboraci s Němci. Pro holčičku začalo peklo. „Bylo to v šedesátých letech, když se vyhrabávaly kauzy okolo povstání,“ vzpomíná bratislavská rodačka.

Za Slovenského národního povstání bylo jejímu otci sedmnáct, zajali ho Němci a donutili bojovat na jejich straně. Ač se mu podařilo dostat se během bojů k partyzánům, byl odsouzen za kolaboraci, původně na osm let, díky amnestii na pět.

„Měla jsem příšernou ředitelku,“ konstatuje Zdena. „Ta dětem dávala instrukce, že by se se mnou neměly kamarádit, protože jsem dcera

Zbývá vám 81% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden