Můj kousek štěstí

Samorost ze staré školy

Můj kousek štěstí

Chtěl být učitelem, studovat herectví ho přesvědčil až jeho otec režisér

O herci Svatopluku Skopalovi (71) se říká, že je morous a podivín. On ale jen zůstává svůj. Žije si svůj retro příběh, do kterého nerad pouští lidi a mobily.

Herec, který vždy dával přednost divadlu. To se změnilo s postavou pana Josefa Dvořáka v seriálu Vyprávěj. Tato retro sága Svatopluku Skopalovi (71) sedla, protože i on žije tak trochu retro stylem. V současných nekonečných seriálech ho ale neuvidíte. Nabídky sice byly, ale herec všechny odmítl. Vybírá si. Je ze staré školy a nesnáší novodobou seriálovou mašinerii.

„Nabízeli mi seriály, u kterých mi nebyli schopní dát přečíst ani jeden díl. Někomu to nevadí, ale já na tom trvám. I když si o mně možná myslí, že jsem blbec z minulého století,“ vysvětlil Skopal, co jej vedlo k tomu, že mnohé z nabídek odmítl.

To seriál Vyprávěj, který mapoval několik generací rodiny Dvořákových a diváci jej mohli na obrazovkách vídat celých pět let, byl podle jeho gusta. Líbilo se mu, že

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden