Můj kousek štěstí

Se slavnou tetou se nesmíří

Války v rodině umí pěkně bolet. A tenhle spor už trvá sakra dlouho!

Nebavit se s nejbližšími příbuznými je smutné. Vždyť kdo už by spolu v dnešní zlé době měl dobře vycházet, když ne blízcí lidé?

Rozhádané rodiny, to je ožehavá věc. Končívá to vždy stejně: dotyčný zemře a jeho dcera, bratr nebo neteř si sypou popel na hlavu a naříkají, proč spor včas neukončili, neboť život je krátký.

„Helena je moje teta, tak to je náš příbuzenský vztah. Ale jinak jsme se už dlouho neviděly, přibližně dvacet let. Tak nějak nám to osud zařídil,“ říká Lucie Vondráčková (42).

Opravdu to zařídil osud? Nebyla to přece jen spíše rodina Vondráčkova? Muzikant Jiří Vondráček (71), bratr zpěvačky Heleny (74), nesouhlasil s jejím sňatkem s Martinem Michalem (63). Svatba se konala v únoru 2003.

Od té doby spolu Jiří a jeho klan, do něhož patří dcera Lucie a manželka Hana (63), a Helena Vondráčková nemluví. Jednou toho budou litovat. Náprava patrně není možná.

„Popravdě jsem o tom už dlouho nepřemýšlela,“ přiznává Lucie. „Každá jdeme cestou, kterou jsme si vybraly a kterou nám osud dopřál. Nejdu hlavou proti zdi. To není můj styl.“

Přitom jádro sporu je absurdní. Sotva může bratr své v té době pětapadesátileté sestře diktovat, koho si může nebo nemůže vzít – i kdyby byl ženich Modrovous.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden