Se svojí druhou ženou se Jiří Suchý rozešel, když ji začaly tikat biologické hodiny!

S dlouholetým parťákem Jiřím Šlitrem se sblížil až krátce před jeho smrtí.

Komu se to stane, aby se už za svého života dostal do školních učebnic? Zakladatel divadla Semafor Jiří Suchý (88) se toho dožil, i když se mu nelíbí, že by kvůli němu měli školáci dostávat pětky.    

Zakladatel divadla Semafor, legendární zpěvák, textař, herec, komik a vlastně celkově všestranný umělec Jiří Suchý o slávě na pódiu v dětství moc nesnil.

„Úplně nejdřív jsem chtěl být francouzským legionářem, protože měli krásné modré uniformy a baret na stranu, moc se mi líbili, a tak jsem rádiovku také nosil na stranu,“ prozradil v jednom rozhovoru. „Pak jsem toužil být chemikem, později jsem chtěl jít ke kreslenému filmu, ale nevzali mě.“

Až do roku 1950 bydlel Jiří Suchý na pražském Spořilově. Tam se také poprvé objevil před kamerou, ve filmu Sobota z roku 1944. Tehdy mu bylo třináct let a byl jen jedním z dětských komparzistů ve scéně na konečné tramvaje.

Prožíval tam i Vánoce, na které s radostí vzpomínal: „To bylo krásné období. Měl jsem ale smůlu, na

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden