Sejdeme se na hřbitově!

„Během našeho manželství jsem absolvovala Vysokou školu tolerance. A to, prosím, s červeným diplomem!“

Ona, čerstvá absolventka vysoké školy, budoucí profesorka češtiny. On, o osmnáct let starší, dvakrát rozvedený, vyhlášený sukničkář, vycházející herecká hvězda? Jakou má jejich manželství šanci na přežití?

Potkali se v Rožmitálu pod Třemšínem. Jiří Sovák tam jezdíval se svou ženou na letní byt k rodičům Anny Homulkové. V době, kdy studentka vysoké školy o prázdninách společně s kamarádkou prováděla na hradech a zámcích.

Přijela se domů vykurýrovat

Poprvé se viděli, když se přišel zeptat, zda si může dát auto na dvůr. Podruhé zhruba o rok později, když mladičká studentka, čerstvě vyléčená z chřipky, mířila od autobusu domů na ozdravnou kúru. A cestou jí zkřížil cestu slavný Sovča v naprosto příšerném huberťáku. Jak se později ukázalo, sličné slečny si všiml i zkušený lovec žen.

Ptal se na tebe pan Sovák

Následující věta na sebe nenechala dlouho čekat. „Hele, ptal se na tebe pan Sovák,“ vyslovila důrazně Annina mladší sestra. To už byla Anna nějakou dobu doma. Připravovala se tu na státnice. Měla na to božský klid. Chodívala se totiž učit mezi nebožtíky na místní hřbitov, který kdysi dával dohromady její

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře